Geri Bildirim
Çocuklarda Otoseksüellik Nedir?
Çocuklarda Otoseksüellik Nedir?

Çocuklarda Otoseksüellik Nedir?

461

İlk aşama otoseksüelliktir. Çocuk dünyaya gözlerini ilk açtığı andan itibaren narsistir. Bedenini muazzam bir şekilde sever yalnızca kendisi güzeldir,yalnızca kendi bedenini bilir.

Kendi parmağını emmesi, sadece kendi bedeniyle oynaması,ayak parmağını ağzına götürmeye çalışması kendi bedeniyle bir enerji çemberi yaratmasıdır. O enerji çocuğun içinde doğal olarak dönmeye başlar ve çocuk zevk alır.

Çocuk kendi cinsel organıyla onların cinsel organ olduğunu bilmeden oynar. O henüz koşullandırılmamıştır, o bedenini bir bütün olarak biliyordur.

Cinsel organlar bedenin en hassas kısımlarıdır çocuk onlara dokunmaktan oynamaktan büyük zevk alır. Kendisini severken okşar.

Toplumun çocuğun ruhuna girdiği yer burasıdır işte. ''Dokunma'' , ''Yapma'' ilk sırada yer alan sözcüklerdir. Çocuğa böyle bir etkiyle giderseniz tepki oluşturursunuz. Böylesi bir ebeveynin zihni koşullanmıştır. Suçlamayı ister hemen, zihni onu ele geçirir. Hemen çocuğun doğal cinselliğini mahvetmeye başlar.

O çocuk anne babasının baskıları dışında kendine bir yol arar. Anne baba olmadığında cinsel organı ile oynamaya devam edecektir. Şimdi ilk yalan gerçekleşti, hakikatten uzak kalmayı öğrendi.

Şimdi şunu da öğrendi,kendisine karşı dürüst olursa,kendisine saygı duyarsa, kendi içgüdüsüne saygı duyarsa, zevklerine karşılık verirse anne babası kızar.

İlk travma gerçekleşti,artık çocuk asla kendi bedenini keyifle kabul edemeyecek.

Bedenin bazı bölgeleri kabul edilemez, bedenin bazı bölgeleri onun bedeninin bir parçası olmayı hak etmez,çocuk artık böyle düşünerek kendi bedenini reddeder. Bu otoseksüel haldir.

Çoğu insanlar otoseksüel halde takılır kalır bu yüzden hala dünya çapında milyonlarca insan tarafından mastürbasyon devam etmektedir.

Bu çocuklukta  kendiliğinden geçmesi gereken bir eylem olmalıydı, bir gelişim aşaması olarak kalmalıydı ama anne babalar enerjinin gelişmesine müdahele ettikleri için akış durdu.

Unutmayalım ki ; artık bütün bilimsel bulgular tek bir noktada hemfikir olmuştur. Masturbasyon asla kimseye zarar vermez, öneriler verir.

Kimse masturbasyon yaptığı için hastalığa yakalanıp aptal olmaz.

Eğer çocuklara doğal olan otoseksüellik aşamasında izin verilirse, o zaten kendiliğinden ikinci aşamaya homoseksüelliğe geçer.

Ancak çok az insan ikinci aşamaya geçer. Çoğunluk ilk aşmada kalır.

Sizlere tavsiyem, çocukları sömürmeyin.

Kendi koşullanmış zihinlerinizi çocuklara yansıtmayın.

Onların doğal gelişim ve değişim süreçlerine (masturbasyon) gibi müdahele etmeden sadece seyirci kalın, çocuk ne yaparken haz alıyorsa mümkünse onu yapsın ve siz bu davranışa ket vurmayın.

O kendisi için en iyisini bilecek kadar ''zeka'' ile doğuyor zaten.

En büyük aptallık onların ''zeka'' ile doğmayıp bize ihtiyaçlarının olduğunu düşünmemiz.

Diğer yazımda seksin diğer iki aşaması homoseksüellik ve heteroseksüellikten bahsedeceğim,

Sevgiler…


Çocuk Yogası Eğitmeni & Anaokulu Öğretmeni