FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Uzm. Klinik Psikolog Kübra Özkaya

751

FİRMANIN İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • #psikolog #pedagog
  • #klinikpsikolog #oyunterapisi
  • #cocukpsikolojisi
  • #terapist #psikoloji
  • #istanbulpsikolog
  • #iliskiler

FİRMA HAKKINDA

Uzm. Klinik Psikolog Kübra Özkaya

İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümünde 2017 yılında lisans öğrenimimi başarı ile tamamladıktan sonra aynı yıl içerisinde Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programına başlamış ve 2019 senesinde ise “Genç erişkinlerde algılanan ebeveynlik biçimi ve algılanan duygusal erişilebilirliğin benlik saygısı ile ilişkisi” konulu tezi ile mezun olmuştur.

Öğrenimi sırasında birçok akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projesinde yer alırken aynı zamanda çeşitli hastaneler ve kliniklerde stajlarını tamamlamıştır.

İlk olarak Çapa Tıp Fakültesi olmakla beraber, çeşitli hastane ve tıp merkezlerinin klinik alanlarında aktif olarak çalışıp, stajlarını gerçekleştirmiştir.

Doğa Koleji başta olmak üzere çeşitli anaokulları ve ilkokullarda stajyer psikolog olarak çocukların gelişimlerini yakından görme fırsatı bulmuş ve stajlarını gerçekleştirmiştir.

Lisans öğrenimi boyunca farklı konularda bir çok seminer ve eğitime katılarak kişisel gelişim ve psikoloji konularında kendini geliştirme fırsatı bulmuştur.

Hastane stajlarını Florance Nightingale ve NP (nöropsikaytri hastanesi) ‘nde tamamlayarak psikoz hastaları, yatan hastalar ve madde bağımlılarının hastalık, tedavi süreçlerini izleyerek onlarla birebir gözlemleme ve birebir iletişim kurma fırsatı elde etmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Unicef’in ortak çalıştığı “sosyal uyum” projesi kapsamında mülteci çocuklarla ve aileleri ile çalışarak, göç, savaş, travma ve travma sonrası stres bozukluğu gibi konularda bilgisini ve deneyimini genişletmiştir. Bunların yanı sıra lisans eğitimi sırasında Koçluk ve Danışmanlık eğitimlerini alarak bu alanda da danışanları ile çalışmalarını yürütmektedir.

Yüksek Lisans öğrenimi esnasında Prof Dr. Mehmet Zihni Sungur önderliğinde Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği çatısı altında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini almaktadır. Yine yüksek lisans eğitimi sırasında Prof. Dr. Nazan Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Omay’dan Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi eğitimi teorik ve süpervizyon aşamalarını tamamlamıştır. Bunların yanı sıra MMPI, çocuk testleri ve klinik alanda kullanılan bir takım ölçeklerin eğitimini almış ve halen alan ile ilgili eğitimlerini almaya devam etmektedir.

Klinik stajlarını Avrupa Şafak Hastanesi, Florance Nightingale Hastanesi olmak çeşitli kurumlarda gerçekleştirmiştir. Np hastanesi Feneryolu Polikliniği ve Np İstanbul Beyin Hastanesinde ki stajları esnasında panik atak, okb, yaygın anksiyete tanıları konan hastaları gözlemleyerek bu rahatsızlıklarla ilgili bilişsel terapi tedavi anlamında uygulamalı şekilde bilgi sahibi olmuştur. NP feneryolu polkliniğinde Uzman Psikolog eşliğinde seans için maruziyetlere dahil olarak uygulamalı öğrenme fırsatı olmuştur. NP (Nöropsikyatri Hastanesi) ' de yapmış olduğu staj sayesinde vizitlere katılarak yatan hastaları gözlemlemiştir. Bir diğer yandan ise çeşitli konular hakkında şirketlerde, okullarda, belediyelerde seminerler vermektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında alana dair bir çok yeniliği takip etmek adına çeşitli seminerlere katılmış halen daha katılmaktadır. Terapilerinde Bilişsel Davranışçı Terapi başta olmak üzere Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi yöntemlerini kullanmaktadır.

Şuan da ise Bakırköy Psikohome Danışmanlık Merkezi ve Bağdat Caddesi Psikohome Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel terapilerini yürütmekte seminerler yapmaktadır.İsteyen danışanları ile online terapilerde yapmaktadır.