FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Hamilelikte Güzellik ve Bakım Önerileri
Hamilelikte Güzellik ve Bakım Önerileri

Hamilelikte Güzellik ve Bakım Önerileri

2026

Sağlıklı bir hamilelik geçirip hem de güzel görünmeyi kim istemez ki? İçinizde yeni bir yaşam doğuyor ve bunun ışıltısı dışınıza da yansımalı. İşte size bununla ilgili önerilerimiz.

Hamilelikte C Vitamini

C vitamini alımını arttırmaktır en iyi güzellik ipuçlarından birisidir. C vitamini damar sağlığınızı korumanıza yardım edecek ve vücudunuzun varis gibi damar hastalıklarıyla savaşmanıza yardımcı olacaktır.

Hamilelikte Saç Bakımı

Hamileyken kesinlikle uzak durmanız gereken ürün saç boyasıdır. Saç boyasının içinde bulunan P-feniledediyamin maddesi hamileyken son derece zararlıdır. Bu madde aynı zamanda saç spreyi, şampuan ve kremlerde de bulunur. Gelişimsel ve reprodüktif toksisite ile ilgilidir. Bu nedenle saç bakım ürünü almadan önce etiketini mutlaka okumanızda fayda vardır.

Hamilelikte Akne Tedavisi

Hamilelik döneminde akne sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Hamilelik döneminde kullanacağınız cilt bakım ürünleri yağsız temizleyiciler ve nemlendiriciler olmalıdır. Hamilelikte yaşanan ekstra yağlanmayı önlemek için astrenjan içermelidir. Hamileyken cildinize zarar verecek saliklik asit veya benzoil peroksit yerine çay ağacı yağı ya da hamamelis içeren ürünler kullanabilirsiniz.

Hamilelikte İstenmeyen Tüylerinizden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Hamilelik döneminde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kimyasal kullanmamanız gerekmektedir. Jilet kullanmak daha sağlıklıdır. Tüy dökücü kremlerle ilgili sağlam bir kanıt olmamakla birlikte, ana maddesi tiyoglikolik asit olduğundan, hamilelik süresince kullanmamanız daha iyidir. Ağda alışkanlığınız varsa, hamilelikte ağda yaptırmanızda herhangi bir sakıncalı durum yoktur.

Hamilelikte Hindistancevizi Yağı Kullanımı

Hamile kadınlar için hindistancevizi yağı alternatif ve eski bir yöntemdir. Makyaj çıkarıcı olarak yüzünüzde, duştan sonra nemlendirici ve şekil verici olarak da saç uçlarınızda kullanabilir; vücudunuzu, özellikle de karnınızı, hindistancevizi yağı ile nemlendirebilirsiniz.

Hamilelikte Bronzlaşma

Hamilelikte güzellik ipuçlarında bronz bir ten çok da üst sıralarda yer almıyor. Sprey bronzlaştırıcılar, vücut ısısını arttırdığı için bebeğiniz için sakıncalı olabilme ihtimali vardır. 

Hamilelikte Hassas Cilt

Hamilelik döneminde cildiniz normalden de daha hassaslaşır ve daha fazla özen ister. Ağır fondöten gibi gözeneklerinizin tıkanmasına neden olan ürünlerden uzak durulması gerekir.

Hamilelikte Ruj Kullanımı

Rujun içindeki maddeler son derece önemlidir uzun süreli maruz kalma sonrasında vücutta kurşun birikir. Organik içerikli markaların rujlarını kullanmak daha faydalı olacaktır.

Hamilelikte Melazma

Hamilelik maskesi olarak da bilinen melazma, vücutta meydana gelen renk değişikliğidir ve güneşe maruz kalan bölgelerde görülmektedir. Bunu önlemek için yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmak faydalı olacaktır. Yüzünüzü korumak için ise geniş kenarlı bir şapka kullanabilirsiniz. Melazmalar (hamilelik maskesi) genellikle doğum sonrasında kendiliğinden kaybolur.