FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

YUMURTLAMA (OVÜLASYON) DÖNEMİ HESAPLAMA

12901
Yumurtlama gününü hesaplamak için son adetinin başlangıç tarihini ve adet düzenini aşağıdaki hesaplama aracına girip HESAPLA butonuna basınız.

Son adet tarihinizin ilk gününü

Adet düzeniniz

Ne Zaman Gebe Kalabilirim?

Ovulasyon dönemi hesaplama aracımızı kullanarak yumurtlamanızın gerçekleşeceği tahmini günlerinizi tespit edebilir ve bu dönemlerde hamile kalmaya çalışabilirsiniz.

Yumurtlama Nedir?

Yumurtlama, kadınlarda yumurtalıklardan yumurta atılmasıdır.

Yumurtlama Dönemi Nedir?

Yumurtlama dönemi, kadınlarda yumurta atılmanın gerçekleşmesi olasılığının en yüksek olduğu günlerdir. Ancak adet düzeni 21 günden kısa veya 35 günden uzun ise bu, yumurtlama olayının gerçekleşmediği anlamına gelebilir.

Ovülasyon Dönemi Nedir?

Ovülasyon, yumurtlama ile aynı anlamdadır. Bu nedenle ovülasyon dönemi, yumurtlama dönemi ile aynı anlama gelir.

Yumurtlama ya da Diğer Adıyla Ovülasyon Günleri Nasıl Hesaplanır?

Ovülasyon genellikle adet dönemlerinin ortasına rastlayan 11-16. günler arasında olur.

Yumurtlama Dönemimi Hesaplayarak Bunu Bir Doğum Kontrol Yöntemi Olarak Kullanabilir Miyim?

Hesaplamalar tamamen ülke ortalamalarına dayanarak yapıldığından ve %100 netlik taşımadığından, gebelikten korunmak için bu tarz bir yöntemi kullanmanız istenmeyen gebeliklere neden olabilir ve dolayısıyla tavsiye edilmemektedir.

Bebeko.com.tr Yumurtlama Tarihi Hesaplama Aracıyla Hangi Bilgilere Ulaşabilirim?

Bebeko.com.tr ovülasyon tarihi hesaplama aracı ile hamile kalmanızda sizin için önemli olan aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Hamile kalabileceğiniz doğurgan olduğunuz günleri
  • Tahmini yumurtlama (ovülasyon) tarihi
  • Bebeğinizin tahmini doğum tarihini
  • Doğuma kalan yaklaşık gün sayısını

Hesaplamalar

Çoğu kadın ve erkek, belli bir yaşa geldikten sonra aile kurmak istemektedir. Bunun sebebi olarak annelik veya babalık güdüsünün belli bir yaştan sonra kimi insanlarda ağır basıyor olabilir. Çocuğu olanlar, hamile kalmak isteyen kadınlar veya hamile kalan anne adayları için oldukça önemli hesaplamalar bulunuyor. Bu hesaplamalar, anne, baba olmak isteyen kişilerin gebelik ihtimalinin yüksek olduğu dönemleri bulabilmesine olanak sağlarken zaten ebeveyn olmuş kişiler ise çocuklarının gelişimi ve sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmalarına imkân tanıyor. Çocuk sahibi olarak ailenizi genişletmek veya çocuğunuzun gelişimi hakkında çeşitli ölçümler ve hesaplamalar yapmak için bu kategorimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kategorimizde anne ve baba olmak isteyen kişiler için yumurtlama dönemi hesaplama konusunda bilgi edinebilirsiniz. Ovülasyon döneminizi hesaplayarak bu hesaplamalara göre gebelik ihtimalinizin yüksek olduğu zamanlarda cinsel ilişkiye girmeniz hamile kalmanızı kolaylaştıracaktır. Kategorimizde bunun yanı sıra vücut kitle endeksi hesaplamadan doğum tarihi hesaplama konusuna kadar pek çok hesaplamalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca çocuk boyu hesaplama konusunda da çocuğunuzun boyunu doğru bir biçimde hesaplayarak gelişiminin sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz.

Cinsel yaşantınıza veya çocuğunuzun gelişimine dair ipuçları veren bu hesaplamalar ile sağlıklı bir gebelik süreci geçirerek bebeğinizin gelişimini doğru bir biçimde kontrol edebilirsiniz. Ancak bu konularda yalnızca hesaplamalara bağlı kalmayıp alanında uzman hekimlerden destek almanız da oldukça önemlidir.