Geri Bildirim
Aldatılma Psikolojisi Nedir? Aldatılma Korkusu
Aldatılma Psikolojisi Nedir? Aldatılma Korkusu

Aldatılma Psikolojisi Nedir? Aldatılma Korkusu

524

Aldatılma psikolojisi, aldatılan kişilerin yaşadıkları can sıkıcı sürece verilen isimdir. İnsan ilişkileri karmaşıktır. Öncelikle kadın erkek ilişkilerinde anlamlandıramadığımız ya da kabul etmek istemediğimiz belirli detaylar olabilir. Özellikle kişilerin hayatlarında bir yenilik istemeleri ve  bu yeniliği, maalesef, bir partnerleri bulunuyorken yeni bir partner arayışına girerek aramaları, oldukça yaygındır. Aldatılma psikolojisi pek çok kişi için travma oluşturabilir. Aldatıldığını düşünen kadın ve erkek için bu süreci aldatmak zorlu olacaktır. Ancak aşağıdaki öneriler yardımı ile bu sorunu mümkün olduğunca minimize edebilir, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Aldatılma Psikolojisi

İnsanlar bir kere aldatıldıklarında her an aldatılabileceklerini düşünebilirler. Bu, bir sonraki ilişkilerini çok kötü etkileyen unsurlardandır. Zira güven problemi doğar, çünkü kişi aldatılmış karşı cinse karşı ümidi kırılmıştır. Her gün onlarca sayıda kadın ve erkek aldatılmaktadır. Ne yazık ki; insan ilişkilerinde aldatılmak doğal bir süreç halinde işlemektedir.  Aldatılma psikolojisi içerisine giren kişi uzun süre yeni bir ilişkiye başlama konusunda ya da insanlara güvenme konusunda problemler yaşayabilir.

Aldatılma Psikolojisini Aşmanın Yolları

Aldatılma psikolojisini aşmak istiyorsanız, bunun yalnızca sizin başınıza gelmediğini unutmamanızda fayda var.  Herkesin karakterinin ve davranışlarının aynı olmadığı da hatırlamanız gereken ikinci detay. Bir kere aldatılmış olmanız, devamlı olarak aldatılacağınız anlamına gelmiyor. Aldatılma psikolojisine yakalanan kişi mümkün olduğunda rahat hissetmeli ve aldatılma psikolojisinden çıkana kadar yeni bir ilişkiye başlamamalıdır Aksi halde ilişkilerinde çok ciddi sorunlar yaşayabilir ve ilişkileri çıkmaza dönüşebilir. Aldatılma psikolojisinden kurtulmak istiyorsanız, eski sevgiliniz ya da eşinizi hatırlatacak şeyler aramayı bırakın ve nefret duygusundan kurtulun. Çünkü insan psikolojisi oldukça karmaşıktır.


Uzman Klinik Psikolog