FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Bebekler İçin Kahvaltı Tarifleri

Dünyaya gözlerini açan minik bebeğiniz, yavaş yavaş büyüyor. Bu durum, annesi ve babası olarak sizi çok heyecanlandırıyor. Bebeğinizin beslenmesinde ek gıda sürecine başladıysanız onun için kahvaltılarda özel menüler hazırlamak için heyecan duyuyor olabilirsiniz. Bebek için kahvaltı tarifleri kategorimizde bebeğiniz için sağlıklı kahvaltı alternatiflerini bulabilirsiniz.

Bebekler için sağlıklı kahvaltı tarifleri ile ek gıda sürecinde bebeğinizin gelişimine destek olabilirsiniz. Sabah kahvaltılarında haşlanmış yumurta yemekten sıkılan bebeğiniz için enfes bir omlet hazırlayabilirsiniz. Ya da bebeğinizin avokadoyu lezzetli bir biçimde keşfetmesine olanak sağlayabilirsiniz. Ancak bebeğinize hazırlayacağınız kahvaltılarda baharat ve tuz kullanımından kaçınmalısınız. Bu tarifler ile bebeğinizin yeni lezzetler keşfetmesine olanak sağlarken onun fiziksel gelişimine destek olabilirsiniz.

Ek Gıda Döneminde Bebeklere Kahvaltı Tarifleri

Bebeğiniz sağlıklı bir biçimde 6. ayını doldurduğunda ek gıda sürecine yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Ancak öncesinde bebeğinizin değerlerini kontrol ettirmeniz, yararlı olacaktır. Yumurta, ek gıda sürecinde bebeğinizin rahatlıkla tüketeceği gıdalardan biridir. Yumurtayı haşlayarak veya omlet yaparak bebeğinize kahvaltılarda yedirebilirsiniz.

Minik bebeğiniz, bir süre sonra yalnızca yumurta yemekten sıkılacak ve huysuzlanacaktır. Bu durumda yumurtayı patates ile karıştırarak patatesli omlet yapabilirsiniz. Öte yandan buğday ekmeği içerisine haşladığınız yumurtanın sarısını ve bir dilim avokado ekleyerek de bebeğinizin farklı tatlar keşfetmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Güçlü bir karbonhidrat ve lif kaynağı olan yulafı da yumurta ve pekmez ile tatlandırarak bebeğinize sağlıklı bir kahvaltı sunabilirsiniz. Keçiboynuzu unu, pekmez veya fındıkla hazırlayacağınız alternatif kahvaltı tarifleri bebek kahvaltı alternatifleri arasında yer alıyor. Bebeğe değişik kahvaltı önerilerinden biri de muzlu pankek olacaktır. Bu pankek, ekstra şeker istemediğinden yararlıdır. Ancak bebeğinizin süt veya laktoz alerjisi bulunuyorsa bunun gibi sütlü kahvaltı tariflerini, doktorunuza danışmanız yararlı olacaktır.

Çocuğunuz 1 yaşına geldiğinde kahvaltıda farklı lezzetler tatması, onu iyi hissettirecektir. Bu dönemde bebeğinize pekmezli veya hurmalı kekler hazırlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz beslenme alışkanlığı kazanmış olacak. Aynı zamanda minik yavrunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri ona sağlıklı bir biçimde sunabilirsiniz. Kategorimizde yer alan bebekler için kahvaltı tarifleri ile minik yavrunuzun sağlıklı ve besleyici lezzetleri keşfetmesine olanak sağlayabilirsiniz.