FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Vajinismusa Veda
Vajinismusa Veda

Vajinismusa Veda

1641

Vajinismus, evli ya da bekar birçok kadının karşılaşabileceği psikolojik hastalıkların başında gelmektedir. Sadece psikolojik sebeplerden ötürü partnerleri cinsel ilişkide bulunamayan kadınların sayısı her geçen gün artmakta, alternatif tıp ve psikiyatri bilimi bu konu ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Vajinismusa veda için ise yazımızı okuduktan sonra birçok yöntem görebileceksiniz.

Vajinismus hastalığından muzdarip çok sayıda kadın bulunmaktadır. Cinsel beraberlikleri sırasında, ön sevişme sürecini rahatça atlatan, ancak cinsel birleşmeye bir türlü hazır olamayan kadınlar bu konu ile ilgili birçok yöntem denemiştir. Sayısız ameliyat, hemen çıkartma operasyonu dünya üzerinde kadınların vajinismusu yenmek için tercih ettikleri yöntemler arasında bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin hiçbiri vajinismusu yenmek için kesin bir çözüm sunmayacaktır.

Vajinismusta Kişiye Özel Planlanan Egzersizler ve Sağlam Psikoloji

Vajinismustan kurtulmak isteyen kadınlar için en sağlıklı tedavinin, mutlaka vajinismus konusunda deneyimli bir klinik psikolog ile çalışmak olduğunu söyleyebiliriz. Zira bu hastalık tamamı ile psikolojik kökenli olup fiziksel herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Kişiye özel planlanan ödev ve egzersizler yardımı ile kadının kendini cinsel ilişkiye hazırlaması uzmanlar tarafından da en çok önerilen yöntemler arasındadır. Çiftler karşılıklı olarak birbirlerini bu konuda motive etmeli ve özellikle erkek, partnerini bu konuda rahatlatmalıdır.

Vajinismustan Kurtulmak İçin Uzman Desteği

Vajinismus hastalığından kurtulmak istiyorsanız, yapmanız gereken doğrudan bu alanda deneyimi bulunan Uzman Klinik Psikolog Derya OĞUZ SARIALP ile çalışmak, hastalığa elveda demektir. Vajinimus sırasında kadın ve erkeğin cinsel denemelerine ara vermeden devam etmeleri önerilmektedir. Ancak kadının cinsel ilişkiye zorlanması, kesinlikle kaçınılması gereken durumlar arasında yer almaktadır. Siz de bu hastalıktan muzdaripseniz, en kısa sürede merkezimizle irtibata geçmenizi öneririz. Bu sayede rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz.


Uzman Klinik Psikolog