FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Güzellik & Bakım

Güzellik ve bakım konusu, birçok insan tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Her insan, yaş aldıkça cildinde veya vücudunda kırışıklık, sarkma, leke gibi yaşlanma izleri belirmeye başlar. Bu gayet olağan bir durumdur. Ancak birçok kişi, cildinde kırışıklık, sarkma gibi deformasyonlardan kurtulmak istiyor. Günümüzde plastik cerrahinin gelişmesiyle bu tür cilt deformasyonları, kısa bir süre içinde giderilebiliyor. Kategorimiz içerisinde göz hastalıkları cerrahisi uzmanları, estetisyenler, dermatologlar tarafından oluşturulan güzellik ve bakım ipuçlarını bulabilirsiniz.

Güzellik ve bakım dendiğinde pek çoğumuzun aklına ilk olarak cilt sağlığı geliyor. Çünkü cilt sağlığı ve güzelliği, hayatı yaşayış biçimimiz hakkında ipuçları veriyor. Örnek vermek gerekirse gözaltlarımızda oluşan şişlik, uykumuzu alamadığımızın veya uyku düzenimizin yanlış olduğunun belirtisidir. Bu nedenle cildimize gereken özeni göstermeliyiz. Bunun için çeşitli bakım ürünleri kullanabileceğimiz gibi alanında uzman kişilerden cilt sorunlarımıza müdahale etmesini de isteyebiliriz. Güzellik ve bakım konusunda en sık tercih edilen işlemlerin neler olduğunu veya bu işlemlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırma İşlemleri Nelerdir?

Yaş, kilo alıp verme sonucu cildimizde çeşitli sarkmalar veya deformasyonlar oluşuyor. Kadınlarda özellikle hamilelik sonrasında oluşan bu sarkmaların çözümü artık cilt sıkılaştırma işlemleridir. Cilt sıkılaştırma işlemleri artık ameliyatsız olarak gerçekleştirilebiliyor.

Günümüzde soğuk lipoliz, mezoterapi, enjeksiyon lipoliz yöntemleri ile cildinizde oluşan sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Kısa süreli seanslar ile uygulanan bu yöntemler, genellikle kliniklerde gerçekleştiriliyor. Sarkma giderici aletler ile gerçekleştirilen bu işlemler, son zamanlarda pek çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Cilt Lekeleri ile Nasıl Baş Edilir?

Birçok insanın şikâyetçi olduğu cilt lekeleri, özellikle yaz aylarında kendini göstermeye başlıyor. Güneş ışınlarının etkisiyle ciltte ortaya çıkan lekeler ile baş etmek için cilt bakım uzmanları, güneş kremi kullanımının önemli olduğunu savunuyor. Güneş kremi kullanımının yanı sıra cilt tipinize uygun nemlendirici ve serumlar kullanarak cilt bakımınızı düzenli olarak yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

Göz Çevresi Estetiği Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen göz çevresi estetiği, isminden de anlaşılacağı üzere göz çevresinde genellikle yaştan kaynaklı oluşan sarkmaların, kaz ayaklarının giderildiği estetik operasyonları kapsıyor.

Bu sorunların giderilmesi için göz hastalıkları ve cerrahisi uzmanı ile görüşmeniz yararlı olacaktır. Doktorunuzla birlikte botox, dolgu, ip askı, mezoterapi gibi tedavi yöntemleri arasından herhangi birine karar vererek göz çevrenizde oluşan deformasyonların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Kategorimizde sizler için hazırlanan içerikleri inceleyerek güzellik ve bakım konusunda yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.