FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Bebekler İçin Mama Tarifleri

Mama, bebeklerin tüketimi için hazırlanan özel gıdalardır. Genellikle hafif sıvı bir kıvama sahip olan bu gıdalar, ek gıda döneminde minik yavrunuzun rahatlıkla tüketebileceği besinlerden biridir. Bebeğinize hazır mamalar yerine kendi hazırladığınız mamaları tüketmesini istiyorsanız kategorimizde yer alan bebekler için mama tariflerini inceleyebilirsiniz.

Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri ona sağlıklı bir biçimde sunmak ve ek gıda sürecinde farklı tatlara alışmasını sağlamak istiyorsanız farklı meyvelerden ya da tahıllardan mamalar hazırlayabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişmesine destek olabilirsiniz.

Ek Gıda Döneminde Bebekler İçin Mama Tarifleri

Gebelik sürecinde bebeğinizin anne sütünden aldığı vitaminler ve mineraller, doğum sonrasında azalmaya başlayacaktır. Bu süreçte evde hazırlayacağınız bebekler için mama tarifleri ile bebeğinizin gelişimine fayda sağlayabilirsiniz.

Meyveleri, tahılları veya çeşitli sebzeleri kullanarak hazırlayacağınız mamalar ile bebeğinizin vücudunun ihtiyaç duyduğu vitaminleri ve mineralleri karşılayacaktır. İçinde kullandığınız malzemelere göre farklı aromaya sahip olan mama tarifleri, aynı zamanda çocuğunuzun yeni tatlar keşfetmesine de olanak sağlıyor. Bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurarak mama tariflerini deneyebilirsiniz. Ancak ek gıda dönemi öncesinde bebeğinizin herhangi bir besine alerjisi olmadığından emin olmanız yararlı olacaktır.

Patates, kereviz, ıspanak, brokoli gibi sebzeleri haşlayıp püre haline getirerek bebeğiniz için zengin besin içeriğine sahip lezzetli mamalar hazırlayabilirsiniz. Bu sayede doğumdan sonra düşen demir oranını, dengeleyebilirsiniz. Aynı zamanda içinde bulunan kereviz ile minik bebeğinizin bağışıklık sistemini de güçlendirebilirsiniz.

Bebeğiniz 1 yaşına girdiyse onun için kuru meyveler ve buğday ile hazırlayacağınız mama tarifleri de bulunuyor. Kuru meyveler ile hazırladığınız mamalar, çocuğunuz için oldukça besleyici gıdalardır. Öte yandan bebeğiniz acıktığı için gece sık sık uyanıyorsa tok tutan mama tarifleri de bulunuyor. Bu mamaları, minik bebeğinize gece uyumadan önce yedirmeniz halinde çocuğunuz acıkmayacak ve uykusu bölünmeyecektir.

Kategorimizde bulunan besleyici içeriklere sahip mama tariflerini anne sütü ile birlikte verirseniz bebeğinizin gelişimine faydalı olacaktır. Ancak bu mamaları, bebeğinizin günlük belirli oranlarda tüketmesi gerekiyor. Mamaları günlük ne kadar vermeniz konusunda doktorunuzdan destek almanız, sağlıklı olacaktır.