FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Erkeklerde Sertleşme Problemi
Erkeklerde Sertleşme Problemi

Erkeklerde Sertleşme Problemi

816

Erektil disfonksiyon; cinsel birleşmeyi sağlayacak yeterli sertleşmenin oluşmaması ya da penisin sertleşmesinin erken sonlanması anlamına gelir. Ereksiyon, hormonlar tarafından kontrol edilir ve sinir sistemiyle, bölgesel etkenlerin etkileşimi sonucu oluşur. Cinsel uyarı ile birlikte ortaya çıkan sinirsel uyarı penise kan taşıyan damarlarda genişlemeye yol açarak kanın penis içinde depolanmasını sağlar ve sertleşme gerçekleşir. 

Ereksiyon problemi, erkeklerin çoğunda zaman zaman ortaya çıkan ve endişe yaratacak bir durum değildir, ancak 6 aydan fazla süren ereksiyon problemleri söz konusu ise kişide ve partnerinde strese, ilişki de bozulmaya, özgüven sorunlarına, cinsel ve ilişkisel anksiyeteye sebebiyet verebilir. 6 aydan uzun süren ve devamlılık yaratan ereksiyon problemlerinde bir uzman ile görüşmek en sağlıklısı olacaktır. Diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolestrol, kalp hastalıkları, obezite gibi hastalıklar erektil disfonskiyona neden olurken, bu sorunun psikolojik sebepleri olduğunu da unutmamak gerekir.

  • Erkek penisini sergilemekten korkuyor olabilir.
  • Erkek penisini beğenmiyor olabilir.
  • Penis boyu ile ilgili takıntıları olabilir.
  • Partneri ile ilişkisel sorunları olabilir.
  • Cinsel travma ve ya başarısız seks deneyimi gibi bir çok psikolojik etken de sertleşme sorununa sebebiyet verebilir. Doğru cinsel terapi ile %100 çözümü mümkün ve kısadır.


Psikolog