FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Sizin İçin

Ülkelerde toplumsal sağlığı ve huzuru sağlamak amacıyla çeşitli kurallar söz konusudur. Bu kurallar, ülkeden ülkeye değişkenlik göstermekle birlikte sağlık ve evlilik gibi konularda genel olarak çoğu ülkede benzer kurallar görebilmek mümkündür. Ülkemizde oldukça önemli olan ahlaki değerler, toplumun huzurunun sağlanmasında hala temel olarak görülüyor. Öte yandan toplumun ruhsal sağlığının korunmasında önemli olan bir diğer faktör, yetişkin psikolojisidir. Çünkü yetişkin psikolojisi ne kadar sağlıklı olursa yetiştirilen çocuklar da o kadar sağlıklı olacaktır. Kategorimizde sizin için önemli olabilecek yetişkin psikolojisi, evlilik ve ilişkiler, cinsel sağlık, beslenme gibi konularda alanında uzman kişiler tarafından oluşturulan içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Sizin için merak edebileceğiniz konulardan oluşan kategorimizdeki içeriklerimiz; psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, avukatlar, psikologlar, çeşitli alanlarda uzman hekimler, diyetisyenler, estetisyenler tarafından oluşturuluyor. Bu sebeple merak ettiğiniz konularda uzman görüşlerini edinebilirsiniz.

Yetişkin Psikolojisi

Olgunluğa erişen kişilerin psikolojisini inceleyen bilim dalı, yetişkin psikolojisi olarak adlandırılıyor. İleri gelişim psikolojisi olarak da adlandırılan yetişkin psikolojisi, olgunluk döneminde kişilerde ortaya çıkan sorunları gidermek için çalışıyor. 20’li yaşların başında başlayan yetişkinlik döneminin psikolojik niteliklerini; sevme ve sevilebilme becerisi, cinsel duyarlılık, toplumsallık ve sosyallik olarak sıralayabiliriz.

Yetişkinlik hem sosyal hem de bilişsel anlamda sürekli değişikliğin sürdüğü bir dönemdir. Bunun yanı sıra yetişkinlik döneminde birçok kişi evlilik, iş hayatı, çocuk sahibi olma gibi faktörlerinde devreye girdiği bir süreç olarak tanımlayabiliriz. Bu sebeple yetişkinlik psikolojisi, oldukça geniş bir alandır Günümüzde birçok yetişkin, çeşitli psikolojik sorunlar ile karşılaşıyor. Bunların üstesinden gelmek için psikolojik danışmanlardan terapi alınması son derece mantıklıdır.

Evlilik ve İlişkiler

Evliliğinizde veya ilişkinizde sorular yaşayan kişiler için alanında uzman aile danışmanları veya avukatlar tarafından hazırlanan içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. İkili ilişkilerde en sık rastlanan sorunlar gibi içeriklerimiz ile ilişkinizi kurtarmak adına partnerinizle ne gibi konulara dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgi edinebilirsiniz. Ya da ilişkinizi veya evliğinizi saygı çerçevesinde sonlandırmak istiyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

İkili ilişkiler ve evlilikler, sağlıklı bir toplum için oldukça önemli konulardır. Öyle ki mutlu bir evde büyüyen çocuğun psikolojisi ile huzursuz bir aile ortamında büyüyen çocukların ilerleyen yaşlarda psikolojileri, aynı olmuyor. Bu noktada hukuk kurallarını bilmeniz hem kendiniz hem de toplum açısından yararlı olacaktır.

Kadın Sağlığı

Kadın sağlığı konusu, toplum sağlığı açısından oldukça önemlidir. Rahim veya kasıklarda oluşan kistler, genel anlamda kadın sağlığının alanına giriyor. Çikolata kisti, miyom, polikistik over sendromu, adet düzensizliği gibi konular, birçok kadını yaşadığı sağlık sorunları arasında yer alıyor. Bu hastalıkların tedavisi, kistlerin yapısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Her yaştan kadının yaşayabileceği sorunlar arasında yer alan kadın hastalıklarının erken teşhis edilmesi önemli bir konudur. Bu sebeple kadınların belirli aralıklar ile bir kadın doğum uzmanına görünmeleri faydalı olacaktır.

Cinsel Sağlık

Cinsellik, günümüzde hala tabu olarak görülmesi sebebiyle birçoğumuz ikili ilişkilerimizde ve evliliğimizde bu konuları konuşmaktan kaçınıyoruz. Ancak sağlıklı bir cinsel yaşam için partnerinizle cinsellik konularını konuşmanız faydalıdır.

Yetişkin psikolojisi, evlilik ve ilişkiler, kadın sağlığı, cinsel sağlık, genel sağlık, babalara özel, beslenme ve diyet, güzellik ve bakım, hukuk gibi konularda bilgi almak istiyorsanız kategorimizde bulunan içerikleri incelemenizi tavsiye ederiz. Kategorimizde yer alan içeriklerimizin her biri, sizin için ve toplum sağlığı için alanında uzman kişiler tarafından hazırlanıyor.