FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Astroloji & Burçlar

Astroloji, gök cisimlerinin ve gezegenlerin, insanın karakterini ve kaderini etkilediği önermesini konu edinen bir çalışma alanıdır. Burçlar da astrolojinin başlıca konuları arasında yer alıyor. Kimi insanlar, astrolojinin bilimdışı olması sebebiyle astrolojiye ve burçlara inanmadıklarını belirtiyor. Ancak kimi insanlar ise gezegenlerin ve gök cisimlerinin konumunun insanların karakterini ve kaderini etkilediğine inanıyor. Astrolojide 12 burç bulunuyor. Doğum yılına göre burçlar, karakterimizi veya kaderimizi etkiliyor mu bilinmez ancak anne ve baba olmaya hazırlanan kimi kişiler için doğacak bebeklerinin burcu önemlidir. Astroloji ve burçlar konusunda detaylı bilgi edinmek istiyorsanız kategorimizde bulunan içerikleri inceleyebilirsiniz.

Astrolojide burçların, güneşin ve gezegenlerin döndüğü zodyak kuşağı ile belirlendiği varsayılıyor. Bu sebeple burçların, kişinin karakterini ve kaderini tayin ettiğine inanılıyor. Zodyak sembolü olan 12 burcu şu şekilde sıralayabiliriz: Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova, balık.

21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında doğan koç burcu bebeklerinin son derece hareketli, aceleci ve her şeyi çabuk yapabilecek bebekler olduğuna inanılıyor. 20 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri arasında doğan bebeklerin ise boğa burcu olduklarını söyleyebiliriz. Boğa burcu bebeklerinin karakteristik özellikleri arasında keyfine düşkünlük ve inatçılık söz konusudur. 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan aslan burcu bebeklerinin ise samimi, cesur ve neşeli olduklarını söyleyebiliriz. 23 Ağustos ve 22 Eylül tarihleri arasında doğan başak burcu bebeklerinin ise dil öğrenme yeteneğinin gelişmiş olduğuna inanılıyor. Başak burcu bebekleri, rahatlıkla farklı bir dil öğrenerek büyüyebilirler. 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan kova bebeklerinin doğaya ve insan ilişkilerine önem veren karakteristik özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. 19 Şubat ile 20 Mart tarih aralığında doğan balık burcu bebeklerinin ise hayal dünyasının ve sezgilerinin güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Diğer taraftan günümüzde yeniden popüler hale gelmeye başlayan Çin takviminin ise bebeklerin cinsiyeti üzerinde etkili olduğu düşünülüyor. Bilimin ve tıbbın bu denli gelişmediği dönemlerde kullanılan bir metot olan Çin takvimi ile cinsiyet hesaplaması, günümüzde kimi anne ve baba adaylarının da ilgisini çekiyor. Çin takvimi metoduna göre belirli aylarda bebeğin kız olduğu, belirli aylarda ise erkek olduğu şeklinde bir inanış söz konusu değil. Çin takvimine göre bebeğin cinsiyeti aya göre değil güne göre belirleniyor. Bilimin ve tıbbın gelişmesi ile insanların Çin takvimi metoduna olan güveni sarsılmıştır. Ancak yeniden popülerlik kazanmaya başlayan bu metoda inananların sayısı da günümüzde oldukça fazla. Astroloji ve burçlar konusunda veya Çin takvimi konusunda bilgi edinmek isterseniz kategorimizde yer alan içerikleri okuyup inceleyebilirsiniz.