FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Koç Burcu Bebeği/Çocuğu
Koç Burcu Bebeği/Çocuğu

Koç Burcu Bebeği/Çocuğu

3472

Elementi: Ateş

Grubu: Öncü

Gezegeni: Mars

Yönettikleri: Kafa ve yüz. Birinci evin doğal yöneticisi.

Eğer bebeğiniz 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında doğduysa siz de bir Koç bebeği annesisiniz demektir.

Koç burcu bebekler genelde dünyaya beklenenden erken gelirler. Doğar doğmaz da kendilerini belli ederler. Hastane koridorundan yükselen en iddialı çığlık büyük ihtimalle koç burcu bebeğinize ait olacaktır.

Emekleme dönemine kadar koç bebeğinizle bir problem yaşamazsınız. Dünyayı kavramaya çalışırken gülücükleri eksik etmeyen, pozitif tepkiler veren, bunun yanında tek sorunu bazı zamanlarda normalin aksine biraz fazla ağlamak olan bir bebek olacaktır.

Ancak emekleme döneminden sonra çok yorulacaksanız. Çünkü Koç bebekleri Zodyak’ın en hareketli bebekleridir. Bu hareketli bebeğinde yürümeye ve konuşmaya erkenden başlaması kaçınılmazdır.

Koç bebeklerinin vücudu güçlü ve kuvvetlidir. Çok hızlı hareket ederler.

İstekleri konusunda da sabırsızlardır. Üstelik direnişçilerdir. Daha küçükken bile kendine ait kurallar koyup onlara uymanızı beklerler.

Hiçbir çocuğu uzun süre yalnız bırakmamamız gerekiyor ama Koçlar için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Çünkü bu çocuklar kendilerini tehlikeye sokacak veya aksiyon yaratacak şeyler bulmakta ustalardır. Özellikle kesici delici aletlere ekstra ilgi duyarlar.

Sevgi dolu koç bebeği aynı zamanda çok inatçıdır. Onunla iyi geçinmek istiyorsanız mümkün olduğunca yumuşak davranmalısınız. Sözünü geçirmek için inatlaşmak sağlıklı bir yol olmayacaktır. Böyle bir yaklaşım sergilendiğiniz zamanlarda kendini morartana kadar ağlaması olası bir durumdur. Ama ona sakinlikle yaklaştığınız zaman çabucak eski haline dönecektir.

Atılgan koçlarımız arkadaşları arasında hep lider olmak isteyecektir. Bu onun ‘öncü’ niteleğinden kaynaklıdır. Arkadaşları ona karşı çıktığında kavga çıkarmaya meyilli olabilir. Hatta şiddete de başvurabilir. Koç çocuklarımızın saldırgan yönünü çeşitli enerji atılımı sağlayan sporlarla kontrol altına alabiliriz.

Ebeveynlere önerilere gelecek olursam;

  • Öncelikle çocuğunuzun sağlığı için bu cesaretini kontrol etmeniz gerekir.
  • Koç burcu çocuğu arzuları konusunda ısrarcı olmaktan hoşlanır. Ona yapmaması gerekenleri yaptığı zaman neleri deneyimleme ihtimali olduğunu tane tane anlatmanız gerekir. 
  • Koç burcu çocuğuna erkenden “hayır” kelimesine alıştırmanız faydalı olacaktır. Her çocuk gibi bu cevabı duymaktan hiç hoşlanmazlar.
  • Yüksek enerjisini kontrol etmek zordur. Spor, özellikle de takım sporları bir Koç burcu çocuk için bulunabilecek en güzel aktivitedir. 
  • Öncü koç burcu bebeğiniz bir takım şeyleri tek başına yapmak isteyecektir. Ona fırsat verin. Bu tarz isteklerini kısıtlamamalı, özgüveninin kırılmasına izin vermemelisiniz.
  • Tüm bu enerji girişken yapılarına rağmen, zaman zaman içlerine kapanır, yalnız kalmak isterler. Oldukça duygusal bir yapıları vardır. Böyle zamanlarda onları fazla sıkıştırmamalı, özel alanlarına saygı göstermelisiniz.


Astroloji