FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
İkizler Burcu Bebeği/Çocuğu
İkizler Burcu Bebeği/Çocuğu

İkizler Burcu Bebeği/Çocuğu

8816

Element: Hava

Grup: Değişken

Gezegeni: Merkür

Yönettikleri: Eller, kollar, akciğerler, sinir sistemi.

Eğer bebeğiniz 21 Mayıs- 21 Haziran tarihleri arasında doğduysa siz de bir İkizler burcu annesi/babasısınız demektir.

Merkür tarafından yönetilen ikizler burcu bebeği sonsuz bir merak duygusuyla ve oldukça yüksek enerjiyle dünyaya gelir. Doğduğu andan itibaren parlak, enerji yayan gözleriyle dikkat çekerler.

İkizler burcu bebeğinin konuşmaya geç başlaması endemik bir durumdur. Genelde dil gelişimleri hızlı gelişir. Konuşmaya hazır olana kadar geçen süreçte kendini fiziksel tepkilerle ifade eder. Diğer burcun bebeklerine göre daha sık ağlar ve güler. Aksi ihtimalde doğum haritasını incelemekte fayda vardır.

İkizler burcu çocuğumuzun bir yerde/konuda sabit olmasını beklememelisiniz. Oldukça hareketli olan bu çocuk her şeyden hemen sıkılacaktır. Sürekli olarak bir değişime ihtiyacı vardır. Onu elinde oyuncaklarıyla oynarken görürsünüz sonra bir bakmışsınız mutfak dolaplarını karıştırıyor. Bu sebeple pek meraklı bu çocuğun sürekli peşinde olmanız ve ona dikkat etmeniz gerekecektir.

İkizler burcu çocuklarının en belirgin özelliklerinden birisi de değişken karakterli olmalarıdır. Çok kısa zaman dilimi içerisinde hem neşeli hem de karamsar bir ruh haline bürünebilir. En sevdiği oyuncağı bir anda en sevmediği oyuncağına dönüşebilir. Ya da tam tersi. Böyle durumları normal karşılayıp inatlaşmamanızı öneririm.

Kötü haber eğitim hayatı boyunca öğretmenlerinden ikizler burcu çocuğunuz hakkında en çok duyacağınız şikayet “ÇOK KONUŞUYOR!” olacaktır. Bu çocukların kafası çok iyi çalıştığı için yalan söylemeyi huy edinebilir. Kısıtlamalar, cezalar vb. olumsuz yönlendirmelerden uzak durup ona yalanın iyi bir şey olmadığını tatlı dille anlatırsak ve pekiştireç olarak bununla ilgili hikaye kitapları okursak (Yalancı Çoban gibi) sorun ortadan kalkacaktır.

İyi habere gelecek olursak zekası sayesinde çok dikkat çekecektir. İkizler çocukları dikkat çekmeyi çok severler. Bu onlar için harika bir motivasyon kaynağı olacaktır. Aynı zamanda çokta kıskanç çocuklar olduğunu unutmayalım!

Ebeveynlere bazı önerilerde bulunacak olursam;

  • Yukarıda İkizler çocuğunun kolay sıkılan bir yapısı olduğundan bahsetmiştim. Bu yüzden oyuncak seçimlerinizde az karmaşıktan çok karmaşığa doğru giden zeka geliştirici oyuncakları tercih etmenizi öneririm. Böylelikle kolayca sıkılmayacaktır. Uğraşmaktan, çözmeye çalışmaktan keyif alacaktır.
  • İkizler burcu çocuğu ebeveyniyseniz onunla bol bol konuşmanız, aktif bir iletişim halinde olmanız ve iyi bir dinleyici olmanız gerekmektedir. İletişim halinde olmak ve soru sormak onlar için bir yaşam tarzıdır. Her adımda size farklı sorularla meydan okurlar. Her şeyin sebebi bilmeyi oldukça önemserler. Bu yüzden sorularını geçiştirmemelisiniz. Eğer bilmiyorsanız ya da nasıl cevap vereceğiniz hakkında emin değilseniz ona ‘bilmiyorum fakat senin için araştıracağım.” cevabını verin. En kısa zamanda sorusunun cevabına ulaşın ve onu da bilgilendirin. Böylelikle hem onu ve sorularını önemsediğinizi göstermiş olursunuz. Hem de yanlış kaynaklardan travmaya sebep olacak cevaplar almasını engellemiş olursunuz.
  • İkizler burcu çocukları sinir sistemleri söz konusu olunca oldukça hassaslardır. Kavgadan ve gürültüden çok rahatsız olurlar. Böyle bir ortamda bulunduklarında agresif davranışlar sergileyebilirler. Bu hassas, sevimli, heyecanlı çocuğa şevkatle yaklaşın ve bunu ondan hiçbir zaman esirgemeyin.

Sabırla sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Başka bir burçta görüşmek üzere. Sevgiyle kalın!


Astroloji