FİRMA KAYIT
Geri Bildirim

Çocuklar İçin Kitap Önerileri

Çocuk gelişimini konu alan kitaplar, ebeveynlerin en büyük yardımcısıdır. 0-10 yaş arası çocukların gelişimi için uzmanlar tarafından hazırlanan kitaplar ebeveynlere çocuk gelişimi konusunda bilgi verirken çocuklar için hazırlanan kitaplar ise çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlayarak onların gelişimine destek oluyor. Çocuk gelişimi konusunda arayış içinde olan ebeveynler için çocuklar için kitap önerilerini yaşlara göre derledik. Kategorimizde bulunan kitaplar ile çocuğunuzun gelişimine destek olarak ona küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

Genel olarak resimlerle ve çizimlerle desteklenen çocuk kitapları çocuğunuzun bilişsel anlamda gelişmesini sağlayacaktır. Bu kitapların resimlerle desteklenmesinin sebebi elbette miniklerin henüz okuma ve yazmayı bilmemesinden kaynaklanıyor. Bir diğer sebebi ise resimler ve çizimler çocukların ilgisini çektiğinden anlatılan konunun çocukların kafasında yer etmesi amaçlanıyor.

Renkli resimler ve çizimler ile donatılmış bir kitap hem miniklerin hem de ebeveynlerinin ilgisini çekiyor. Çocuğunuza okuyacağınız öğretici ve eğitici bir kitap arıyorsanız ebeveyn olarak dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor.

Çocuğunuz için tercih ettiğiniz kitabın konusunun ve yazım dilinin çocuğunuzun yaşına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Tercih ettiğiniz kitap, resimlerle veya çizimlerle desteklenmişse kitaptaki çizimleri ve resimleri, incelemeniz yararlı olacaktır. Çünkü resimler, kitabı inceleyen çocuğunuzun hafızasına kazınacaktır. Öte yandan çocuklar için kitap önerileri arasından tercih ettiğiniz eğitici ve öğretici kitapların çocuk gelişimi uzmanları tarafından hazırlanmasına dikkat etmelisiniz.

Çocuklar için kitap önerileri, birçok anne ve babanın da ilgini çekiyor. Anne ve babalar çocuklar için hazırlanan ilginç hikâyeleri okurken kendilerinin de eğlendiklerini ve çocukluklarına gittiğini belirtiyor. Yetişkinlerin de ilgisini çeken çocuk kitaplarının anne ve babalar için de farklı bir pencere açtığını söylersek yanılmış olmayız.

Kategorimizde yer alan kitap önerileri, çocukların yaşına göre ayrılmıştır. Çocuğunuzun yaşına uygun bir kitap ile hem çocuğunuzun gelişimine destek olabilirsiniz hem de çocuğunuzla birlikte eğlenceli, eğitici ve öğretici vakit geçirebilirsiniz.