Geri Bildirim
Bana Öyle Bakma!
Bana Öyle Bakma!

Bana Öyle Bakma!

230
  • Yazar : Gökçe Gökçeer
  • Yayınevi : Kırmızı Kedi Çocuk
  • Yaş : 4 yaş ve üzeri

"Ben benim, sen sensin, o da o! Hiçbirimiz tuaf değiliz. Çocukken de büyüyünce de farklı görünebiliriz. Bu arkadaş olmamıza engel değil. Çünkü biz biziz!" kitaptaki bu sözleri Banu Kanıbelli'nin "Dostum Ol" şarkısı ile harmanlayarak bir bölümünü paylaşmak istiyorum:

"Bu benim kalbim

Bu senin kalbin

Bir araya getirelim

Dostum ol sen benim"

Hepimiz olduğumuz gibiyiz. Farklı yönlerimiz, benzerliklerimiz ile biz biziz. Ne olursa olsun, biricik, tek ve özeliz. Bizi biz yapan her özelliğimiz ile tamamız. Kendimizi her halimiz ile sevmeli ve onunla gurur duymalıyız. Tüm aynı ve farklı yanlarımızı bir araya toplayıp arkadaş olabiliriz. Çünkü biz biziz ve hiçbir engelimiz yok.

Kelimeleri, çizimi ve ele aldığı konu ile kalplere hafif dokunuşlar yapan Gökçe Gökçeer'in yazdığı "Bana Öyle Bakma!" her çocuğun kitaplığında yer almayı hak ediyor.

Tüm farklılıklarımızla birbirimize karşı incelikli ve anlayışlı davranabilecek çocuklar yetiştirmek umudu ile keyifli okumalar...

Kitap Tanıtımından: "Şişman ya da zayıf, gözlüklü ya da çilli, uyuşuk ya da hareketli... Olduğu gibi sevilmek isteyen her çocuğun ortak sesi: Bana öyle bakma!

Çağdaş çocuk edebiyatının sevilen yazarı Gökçe Gökçeer, farklılıkları nedeniyle toplum içinde rahatsız edici bakışların hedefi olan çocukların iç sesine odaklanıyor. Duygu durumlarını incelikle anlatan yazar, her çocuğun biricik olduğunu hatırlatıyor. Pelin Turgut’un rengârenk ve özgün desenleriyse her yaştan okura kendini iyi hissettiriyor."


Okul Öncesi Öğretmeni