Geri Bildirim
Babalar Gününe Özel
Babalar Gününe Özel

Babalar Gününe Özel

497

Sevgili babalar,

Zaman akıyor. Çocuklar çok hızlı büyüyorlar. Ona iyi bir gelecek bırakmak ve şuan çok iyi koşullarda yaşatmak adına şahane bir iş çıkarıyorsunuz, çok çalışıyorsunuz; ama inanın sağlamak istediğiniz maddi koşullardan çok daha önemli ihtiyaçları var onun. Babasıyla zaman geçirmek, sarılmak, onu gözlemlemek, onunla hayat hakkında sohbet etmek gibi...

Kızınızın sevgilisine dikkatli gözlerle bakın. Çünkü o genç sizden bir parça taşıyor. Kızınız sizi beğense de, beğenmese de bazı yönleri size benzeyen birini buluyor.

Çocuğunuz size öfkeliyse, sizinle oturmaktan ve sohbet etmekten keyif almıyorsa nereyi kaçırdığınızı düşünün. Belki de ona eşlik edemiyorsunuz. Eleştirmeden, sadece dinleyin. Anlamaya çalışın. Ve onunla oyun oynarken, sohbet ederken lütfen telefonu elinizden bırakın.

Onun yanında da ağlayın. Duygularınızı ifade edin. Erkek dediğin bal gibi de ağlar. Ona bunu göstermekten çekinmeyin.

Siz de ev işi yapın. Yapın ki, ileride o da ev işlerini bölüşebileceği bir partner seçimi yapsın.

Eşinize sevginizi gösterin, onunla sohbet edin. Birlikte iyi bir yol arkadaşı olun, aynı yatağı paylaşın. Çocuğun yeri kendi yatağıdır, anne babasının yatağı değil. Eşini sahiplenen bir baba figürü ile büyümek sağlıklı gelişimin temelleri için çok kıymetlidir.

Sevgili babalar,
Sizi seviyoruz.
Hem de çok. 


Uzman Klinik Psikolog