FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı?
Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı?

Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı?

436

Bebeğini kucağına alacağı günü heyecanla bekleyen aileler bir yandan da bebekleri için harika bir oda hazırlamak için kolları sıvıyor. İlk defa anne/baba olacaklar ise bebek odası nasıl hazırlanmalı, ürün seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli gibi soruların yanıtını merak ediyor. Öncelikle evinizde hangi odayı bebek odası olarak hazırlayabileceğinizden söz edelim.

Yaklaşık olarak 12 – 15 metrekarelik bir alan, bebeğinizin her türlü ihtiyacını karşılamanız için yeterli olacaktır. Oda seçimi yaparken bu bilgiyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Aynı zamanda odanın mutlaka güneş görüyor olması gerekir. Odayı hazırlarken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar ise şöyle:

  • Bebeğiniz için güvenli olan mobilya çeşitlerini seçmelisiniz.
  • Mobilyaların sivri kenarları olmamalıdır.
  • Bebek odasında bulunan eşyaların kolayca çıkan küçük süslemeleri ya da parçaları olmamalıdır.
  • Bebeğin kolayca hareket edebileceği ve oyun matı serilebilecek bir alan bulunmalıdır.
  • Odaya kolayca girip çıkabileceğiniz bir giriş alanı bırakmalısınız.
  • Işıklandırmayı dikkatlice yapmalı ve çok güçlü ışık kaynaklarını kullanmamalısınız.

Bebek Odasında Olması Gereken Mobilyalar Neler?

Elbette hangi bebek odası mobilyaları temin edilmeli sorusunun yanıtı da aileler için oldukça önemli! Bebeğiniz için oda hazırlarken çok fazla sayıda mobilya kullanmanız gerekmeyecek. Mutlaka satın almanız gereken mobilya çeşitlerini hemen sizler için listeleyelim.

  • Bebek karyolası
  • İç yatak
  • Gardırop
  • Şifonyer

Bu mobilyaların belirli bir kalitenin üzerinde olması ve uzun kullanım ömrü sunabilmesi önemlidir. Ayrıca bebekler için güvenli olabilecek bir tasarımla üretilmiş olmaları da dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Bebekler hızla büyüyor ve kısa zamanda bebeğiniz emeklemeye, sonrasında da yürümeye başlayacak. Bu nedenle, mobilyalara kolayca ulaşabileceklerini unutmayın. Şık görünümlü, modern bir tasarıma sahip olan modelleri tercih etmenizin önemli olduğunu da unutmamalısınız.

Bebeğinizin odası için kullanabileceğiniz en kaliteli ve en kullanışlı mobilyaları bulmak için mağazalar arasında mekik dokumanıza hiç gerek yok. Mudo.com.tr adresine tıklamanız durumunda en güzel bebek odası mobilyalarına ulaşabilirsiniz. Üstelik model ve renk seçenekleri son derece fazla ve bu sayede zevklerinize, ihtiyaçlarınıza, ayırdığınız odanın ölçülerine uygun mobilya modellerini kolayca bulabilirsiniz.