Geri Bildirim
Cinsel Sorunlar ve Zamanlama
Cinsel Sorunlar ve Zamanlama

Cinsel Sorunlar ve Zamanlama

515

Herkesin utanarak, sıkılarak ve zamana bırakarak baktığı ve ülkemizde oldukça sık  görülen cinsel sorunlar, aslında oldukça önemlidir.

Erkekler veya kadınlar, cinsellikte sorun yaşadığı zaman bunu öncelikle kabul etmelidir. Çünkü cinsellikte en büyük tedavi, kabulleniş ve tedavi için mücadeledir. Sorun sizden kaynaklı veya partnerinizden kaynaklı olabilir. Her şeyden önce bilmeniz gerekir ki, internette yazanlar sizin şikayetleriniz ile birebir olsa bile, cinsellikte birçok rahatsızlık birbirine benzemektedir

Cinsel Sorun ile Nasıl Başa Çıkılmalıdır?

  • Sorunların çözümü için öncelikle problemin ne olduğunun bulunması gerekmektedir.
  • Psikolojik olarak kendinizi böyle şeylerin gayet doğal olabileceğine hazırlamanız gerekmektedir.
  • Yaşadığınız cinsel ilişkilerde, partnerinize karşı güveniniz olmadan cinsel ilişki yaşamamalısınız.
  • Cinsel sorununuz olduğundan şüpheleniyorsanız, internette bu tip şikayet ve benzerlerine bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Ancak en doğru sonuç uzman desteği olacak.
  • Cinsel sorunlarınızın hayatınıza etkisi çok büyüktür. Tedavi için beklemeyiniz, ertelemeyiniz.
  • Moralinizi yüksek tutarak uzman klinik psikolog tavsiyelerine tamamen uyunuz.

Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz üzere, cinsel sorunlar hususunda, normal bir grip nasılsa, o şekilde karşılanmalıdır. Cinsel sorunlar, bazen beden üzerindeki hastalıklara bağlı olabilir ancak genelde cinsel sorunların başlangıç noktası özgüven eksikliği ile başlamaktadır.

Psikolojik olan cinsel sorunlar, tıbbi olan soruna göre daha ciddidir. Çünkü psikolojik olan cinsel rahatsızlık ancak uzman klinik psikologlar ile seanslar halinde yapılmaktadır. Kötü tecrübeler, korkular veya duyumlar ile başlayan psikolojik rahatsızlık evliliklerde dahil problem haline gelebilmektedir.

Sizde herhangi bir sorun yaşıyorsanız, mutlaka ve mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. 


Uzman Klinik Psikolog