Geri Bildirim
Cooltech Soğuk Lipoliz
Cooltech Soğuk Lipoliz

Cooltech Soğuk Lipoliz

89

Vücudun belirli bölgelerindeki fazla kilolardan ve yağlardan kurtulmak bazen oldukça zor bir hal almaktadır. Örneğin bacak veya üst gövde bölgesinden incelme sağlamak, bel ve basen bölgesinden incelme sağlamaktan çok daha kolaydır. Bu nedenle özellikle bu istenmeyen kilolardan kurtulmaya yönelik cerrahi işlem gerektiren veya gerektirmeyen çeşitli operasyon çeşitleri bulunmaktadır. 

Çoğu insan vücudunda cerrahi bir işlem yapılmasını veya anestezi kullanılmasını istemediği için cerrahi işlem gerektiren uygulamalara karşı temkinli yaklaşmaktadır. Oysa ki cerrahi bir işlem istenmeyen durumlarda tercih edilebilecek bir başka zayıflama yöntemi bulunmaktadır. Bu yönteme soğuk lipoliz denmektedir. Cooltech Soğuk Lipoliz yöntemi, özel geliştirilmiş lipoliz cihazları ile incelme veya eritilme istenen bölgeye -8 derece sıcaklık verilerek dondurulması ve dondurulan bu yağ hücrelerinin zamanla çözünerek vücuttan atılması şeklinde gerçekleşen bir zayıflama metodudur.

Avrupa medikal sertifikası CE0051 sahibi olan cooltech soğuk lipoliz cihazları, özel olarak geliştirilmiş ve üretilmiş olan pedler sayesinde vücudunuza hiçbir zarar vermeden, şikayetçi olunan bölgedeki yağları vakumlayarak -8 dereceye kadar soğutmakta ve bu şekilde o bölgedeki yağ hücrelerini dondurmaktadır. Gelişmiş kriyoadipoliz teknolojisi bulunan bu cihazlar sayesinde, kontrollü bir biçimde soğuğun cildin en derin katmanlarına gönderilmesi sağlanır ve yağ hücreleri soğutulur. Soğutulup dondurulan yağ hücreleri bir süre sonra kristalleşmekte ve vücuttan atılan diğer atıklar ile birlikte vücut dışına gönderilmektedir. Böylece sizde belki de uzun zamandır kurtulmak istediğiniz ve geri dönüşümsüz bir biçimde yok edilmesi mümkün olan yağ hücrelerine veda edebilirsiniz. 

Cooltech Soğuk Lipoliz Uygulanma Süreci

Cooltech soğuk lipoliz işlemi yaklaşık olarak 60 dakika süren bir prosedürdür. Kişiye bağlı olarak bu süre 30-70 arasında değişebilmektedir. Tek seansta 2 özel üretim olan başlık aynı anda kullanılabilmektedir. Bu da aynı seans sırasında birden fazla bölgede yağ yakımı gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelmektedir. Soğuk lipoliz işlemi sırasında ilk 4-5 dakika bölgesel olarak çok hafif bir ağrı kimi hastalarda nadiren de olsa hissedilebilmekte olup genelde böyle bir ağrı durumu yaşanmamaktadır. Zaten bu süre zarfından sonraki süreç boyunca hiçbir ağrı hissedilmemekte ve yapılan işlem kişi tarafından fark bile edilmemektedir. 

Cooltech soğuk lipoliz işlemi sonrasında kişi günlük yaşamına çok rahat bir şekilde devam edebilmektedir. Cooltech soğuk lipoliz uygulaması, birçok kişi açısından bir seansta bitirilebilecek bir süreç olup yağ oranı fazla olan ya da deri kalınlığı yüksek olan kişilerde 2,3 veya 4 seans şeklinde uygulanabilmektedir. Eğer birden fazla seans gerçekleştirilecekse bu aralıklar kişinin durumuna bağlı olarak 30-60 gün arasında olmalıdır. Soğuk lipoliz sürecinden tam bir sonuç alınması ise 8-10 haftayı bulabilmektedir. Spor veya sağlıklı bir diyet ile desteklenen soğuk lipoliz tedavisinden çok daha hızlı ve verimli sonuç alınabilmektedir. 

Uygulama öncesi ve sonrası su tüketiminize dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Dehidrasyon durumunun oluşmaması ve yağ yakımının başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için su içmeniz oldukça gereklidir. Cooltech soğuk lipoliz uygulamasının seans aralıkları 4 ile 6 hafta aralıklarında yapılmakta olup bu seans sayısı ve seanslar arasında bulunacak olan süre tamamen sizin vücudunuza ve durumunuza bağlı olarak belirlenmektedir. FDA onayı bulunan bu uygulama sayesinde sizler de bölgesel yağlarınızdan kurtulup metabolik olarak vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.

Cooltech Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Cooltech soğuk lipoliz tedavisi, vücut kitle indeksi (BMI) normal veya normalin biraz üstünde olan ve genel olarak kilosu fazla olmayan ancak bölgesel yağlanmaları olan kişiler için oldukça uygun bir uygulamadır. 

https://www.floraklinik.com/cooltech-soguk-lipoliz/