Geri Bildirim
Klasik Liposuction Yöntemleri İle Lipomatik Yöntemi Arasındaki Farklar Neler?
Klasik Liposuction Yöntemleri İle Lipomatik Yöntemi Arasındaki Farklar Neler?

Klasik Liposuction Yöntemleri İle Lipomatik Yöntemi Arasındaki Farklar Neler?

89

Vücutta istenmeyen yağlardan kurtulmak için estetik operasyonlara ihtiyaç duyulur. Tüm dünyada ve Türkiye’de uzun yıllardır kullanılan liposuction yöntemi hakkında detayları sizlere sunuyoruz.

Kadınların estetik kaygılarına çözüm sunan estetik operasyonların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Kadınlar arasında yaygın hale gelmeyi başaran liposuction ve lipomatik yöntemi beklentilerin tam olarak karşılanmasını sağlıyor. Vücut dokusundaki yağlara müdahale edilen liposuction ve lipomatik yöntemleri arasındaki farklar nelerdir?

Lipomatik işleminde ise operasyon yapılan alanında yağ çekilir ve bölgede sıkılaşma sağlanır. Müdahale ile yağlı dağ dokusu vücuttan arındırılır. Bu sayede deri ve kas yapıları bir araya getirilir. Liposuction en fazla merak edilen uygulamalardan bir tanesidir. Vücudumuzdaki cilt altı yağ dokusu her bölgede eşit şekilde bulunmamaktadır. Bu yoğunluk farklı nedenlerden dolayı değişim gösterebilir.

Klasik Liposuction Nasıl Uygulanır?

Liposuction uygulanacak alanda 3-5 mmlik kesiler açılarak müdahale gerçekleştirilir. Bu alanda yağ dokusu içerisine özel bir solüsyon eklenir. Solüsyon yardımıyla parçalanmaya başlayan yağlar sıvı hale getirilir. Bu sayede kanama olmadan yağlar vücut bölgesinden atılır.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vaser cihazı ile uygulanan Liposuction yönteminde ise ise Klasik Liposuctiondan farklı olarak vücuttaki fazla yağ ultrasonik ses dalgaları ile sıvı hale getirilmektedir. Sıvılaştırılan yağ burada da ince kanüller yardımı ile çıkarılmaktadır. Klasik Liposuctionda bulunduğu gibi kanül ucunda kesici bıçaklar yer almaz.

Vaser Liposuction ile Klasik Liposuctionın Farkı Nedir?

  • Lazer Liposuction uygulamasında klasik Liposuction gibi sargı kullanılmaz.
  • İyileşme süresi daha hızlıdır
  • Daha pratik ve hızlıdır. Gereksiz kan kaybının önüne geçilir.
  • Operasyon sonrasında yağ hücreleri canlılığını korur. Bağ dokusu hasarı meydana gelmez
  • Her iki operasyonda da korse giyilir.
  • Bölgesel yağlanma problemleri ultrasonik ses dalgaları ile sıvı forma getirilir.
  • Klasik Lipostuctionda sadece yağlar çekilir. Vaser Lipostuctionda ise hastadan alınan yağlar, hastanın ihtiyacı olan diğer bölgelerine eklenebilir.

Ruhsatı Bulunan Merkezleri Ziyaret Edin

Her iki yöntemde de temel amaç yağların vücut bölgesinden uzaklaştırılmasıdır. Lipomatik cihazının uyguladığı alanda sıkılaşma etkileri ortaya çıkar. Lipomatik işlemi, yağ alımı sırasında bölgedeki kas ve sinir dokularına zarar vermemektedir. Böylece dokulara verilen zarar minimumda olacaktır. Küçük alanlar ve yağ miktarı çok olmayan bölgelere lokal anestezi müdahalesi yapılır.

Liposuction veya lipomatik operasyonlarının başarıya ulaşabilmesi için mutlaka uzman kliniklerden destek almanız gerekir. Sağlık Bakanlığı tarafından faaliyetleri denetlenen merkezler beklentilerinizi tam olarak karşılayabilir.

 

Doç. Dr. Burhan ÖZALP

SPONSORLU İÇERİK