FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Anne ve Bebek
Anne ve Bebek

Anne ve Bebek

1780

Anne ve babalar için en büyük mutluluklarından biri de çocuk sahibi olmaktır. Yeni doğacak bebeklerine hamile olduğunu öğrenen annelerin, bebekleri için yaptığı gelecek planları heyecan ve mutluluk karışır.

Yenidoğan bebek için anne ve babanın mutluluklarına diyecek yoktur. Anne ve baba için yeni dönem ve bu dönemle birlikte gelen sorumluluklar yeni bir hayatın başlangıcı olmaktadır. Bebeğini doğuran annelerin hamilelik bunalımının ortadan kaldırılmasında babalar çok büyük rol üstlenmelidir.

Anne ve Bebek İlişkisi

Bebekler annelerine olan ilgilerini 2 - 3 ay içerisinde göstermeye başlayacaktır. Bu bebeğiniz ile sizin aranızda duygusal tepkiler vermeye ve bağ kurmaya çalışıyor demektir.

Bebeğinize bakarak gülücük yaptığınızda onun da gözlerinin içi gülecek ve size tatlı bir gülümseme gönderecektir. Eğer kaşlarınızı çatıp ona sinirli bir baktığınızda oda suratını ekşiterek dudaklarını büzüp ağlamaya başlayabilir. Anne bebek ilişkisini en iyi bu şekilde anlarsınız.

Bebeğiniz gece uykusunu aldı ve sabahın ilk saatlerinde annesini yanında gördüğü zaman, neşeli sesler çıkartarak ellerini, kollarını oynatmaya başlayacaktır. Bu olay anne ile bebeğin birbiriyle nasıl bağ kurduklarının göstergesidir.

Daha anne karnındayken bebekle annesi arasında başlayan bağ tüm hayatı boyunca onu etkileyecektir.