Geri Bildirim
Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

74

Yavrunuza uygun bir bebek bezi seçmek için birden fazla kriteri göz önünde bulundurabilirsiniz. Özellikle ilk kez ebeveyn olan bireylerin kafalarını çokça kurcalayan doğru bebek bezi seçimi, irili ufaklı bir dizi koşula göre yapılmalı. Bunların başında bebeğinizin çok hızlı bir şekilde büyüyeceği gerçeği gelir. Şayet erkenden aynı numara bebek bezi depolamaya başlarsanız, çocuğunuz hızlı bir şekilde büyüyeceği için bu alışverişinizin önemli bir bölümü ziyan olabilir. Bu olası sorunun önüne geçmek için ise ileriki dönemleri de hesaba katarak yalnızca yeni doğan bebeklere uygun bezleri almak yerine, farklı ölçülere sahip seçenekleri de temin edebilirsiniz.

Örneğin 1 numara bebek bezi 2-5 kg arası çocuklar için uygunken 3 numara bebek bezi genellikle 4 ila 9 kg arasındaki çocuklar için tercih edilir. Daha ileriki evrelerde ise genelde 7-14 kg arası çocuklara uygun 4 numara bebek bezi ihtiyaç duyacağınız ürünler arasında gelir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak her numaradan ideal miktarda bebek bezi alabilirsiniz. Bebek bezi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bezlerin bebek tenine uygunluğu olarak öne çıkar. Bebek bezi markaları arasında incelemeler yaparak, kullanıcı yorumlarını ve geri bildirimleri inceleyerek ürünlerin hangi malzemeden imal edildiğine, bebek cildinde tahriş, kızarıklık veya pişiğe neden olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Bebeğinizin korumanız gereken hijyen standartları için en temel ürünlerin başında gelen bebek bezlerini seçerken kilo ayrıntılarına da dikkat edebilirsiniz. Örnekse; bebeğinizin kilosunun 5 kg olduğunu düşünün ve satın alacağınız bebek bezinin de 2-5 kg arasındaki çocuklar için uygun olduğunu. Bu durum karşısında birçok ebeveynin bir üst numaralı bebek bezini tercih ettiğini bilmenizde yarar var. Aksi halde, bebek bezinin içerisinde bulunan lastikler, bebeğinizin rahat hareket etmesini engelleyebilir. Bebek bezi fiyatları da markadan markaya, alım seçeneklerine ve ürünün özelliklerine göre değişir.

Toplu ürün tedariki yapacaksanız ya da tekli bebek bezi seçeneklerini tercih edecekseniz geniş bir fiyat aralığı görebilirsiniz. Baba ile beraber özellikle anne & bebek ilişkisinin temellerinin oluştuğu bu dönemde, satın alacağınız bebek bezi ve benzeri ürünlerin kalitesi, malzeme detayları, ebeveynlerin ürünler hakkındaki yorumları yavrunuzun güvenli, sağlıklı bir şekilde büyümesi için fiyatlardan daha çok öne çıkmalı.