Geri Bildirim
Çocuklarda Homoseksüellik Nedir?
Çocuklarda Homoseksüellik Nedir?

Çocuklarda Homoseksüellik Nedir?

506

Cinsel yönelim kişinin hangi cinsiyete yönelik cinsel ve duygusal çekim duyduğuyla ilgili bir özelliktir.

Örneğin; bir erkek çocuğun cinsel olarak diğer erkeklere ilgi duyması, onlarla birlikte olmayı arzulaması, cinsel fantezilerinin bununla ilgili olması, bu yönde cinsel birliktelikler kurması gibi..

Bir önceki yazımda çocuklarda otoseksüellikten bahsettim, bunun ikinci aşaması homoseksüelliktir.Çok az sayıda insanın bu aşamaya geçebildiğini görüyoruz.

Eğer çocuklara doğal olan otoseksüellik aşamasında izin verilirse onlar zaten kendiliğinden ikinci aşamaya geçerek bu aşamayı da takılmadan gayet sağlıklı bir durumda atlatırlar.

Çocuk kendi bedenini çok seviyordur.

Bu aşama gayet doğal bir aşamadır. Toplum bizim bu konulara takılmamızı ister, çünkü erkek ve kadın, kız ve erkek çocuk arasında engeller yaratır. Bu engeller olmazsa homoseksüel aşama gayet rahatlıkla atlatılır, karşı cinse ilgi oluşmaya başlar. Ancak toplum bu konuda çok az şans verir. Öğrencileri, yurtta kalanları kız-erkek olarak ayırarak buluşmayı ve birlikteliği engeller.

Homoseksüellik toplum tarafından sürdürülür ve aynı toplum tarafından kötülenir. Hem sürdüren hem kötüleyen bir toplumdan söz ediyoruz. Yine aynı toplum homoseksüelliği sapıklık ve bir suç olarak düşünür ve kötüler. Hala homoseksüelliğin olduğu ülkelerde cazalar vardır. Yıllar boyu hapishaneye giden vardır. Bunu yaratanında yine toplum olduğunu unutmamak gerekir. Bu hemoseksüel süreçler çocuğunuzda sıklıkla oluyorsa ya da herhangi bir yetişkinde kişinin cinsel yöneliminin farkına varmasıyla başlayan kendini tanıma, kabullenme, çevresindekilerle paylaşma, sosyalleşme sürecinde birçok eşcinsellik belirtileri görülüyorsa bir ruh sağlığı uzmanından yardım alabilirsiniz.

Bu işin bilimsel olan kısmı, fikrimce tüm bunlara gerek kalmadan çocuklarınızı daha çok küçükken cinsiyet ayrımı, eşitsizliği yapmadan da homoseksüellikten uzak tutabilirsiniz.

Onları toplumun baskılarının kurbanı etmeden, bir erkek onun cinsinden değil diye ondan kendini saklamayı öğretmeden ve aynı zamanda kendi cinsinden insanları sevmenin gayet doğal bir eylem olduğunu da öğreterek basite indirgemiş olacaksınız durumu.

Bakın bu konuda alanında uzman olmaya hiç gerek yok, hayatın bir döngüsü var ortada bir toplum faktörü var ve bunların hepimiz farkındayız. Eğer biraz varolan zekamızı kullanabilirsek olayları akışında ve vakasız atlatacağız zaten.

Diğer üçüncü aşamaya ve son olan aşamaya en sağlıklı nasıl geçeriz?

Üçüncü aşama heteroseksüellikte görüşmek üzere sevgili okurlarım, sevgiyle..


Çocuk Yogası Eğitmeni & Anaokulu Öğretmeni