FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
En Pratik Şekilde Yapabileceğiniz Kek Çeşitleri
En Pratik Şekilde Yapabileceğiniz Kek Çeşitleri

En Pratik Şekilde Yapabileceğiniz Kek Çeşitleri

171

5 çaylarının olmazsa olmazı kekler, yediden yetmişe herkesin severek tükettiği hamur işlerinin de başında geliyor. Kek çeşitlerinin sayısı o kadar fazla ki, bazılarının yapımı zor ve uzunken bazıları da son derece pratik bir şekilde yapılabiliyor. Sizler için hazırladığımız bu listede ise yapımı gayet pratik olan kek çeşitleri bulunuyor.

  • Yumuşak Kek

Eğer “kek dediğin yumuşacık olur” düşüncesindeyseniz yumuşak kek tam size göre demektir. Yapımı o kadar kolay ki mutfakta sadece 5 – 10 dakika içerisinde keki yaparak fırına atabilirsiniz. Gayet yumuşak bir kıvama sahip olması nedeniyle genellikle 5 çayı için tercih edilen bu özel kek oldukça kısa bir pişme süresine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Yumuşak kekin üzerini sadece pudra şekeri ile süslemeniz yeterli olacaktır.

  • İki Renkli Kek

En klasik ve en çok yapılan kek çeşitlerinden biri de iki renkli kektir. Sade ve kakaolu olmak üzere iki parçaya sahip olan bu kekin yapımının gayet pratik olduğunu belirtmeliyiz. İki renkli kek çeşitleri artık limonlu – sade, çikolatalı – sade gibi farklı alternatifler de sunuyor. Bu özel kek tariflerine buradan ulaşabilir ve siz de harika lezzetler elde edebilirsiniz. Yemek.com adresinde tüm kek çeşitlerinin tarifleri yer alıyor.

  • Islak Kek

Daha önce denememiş olanlar ıslak kek çeşitlerini yapmanın zor olduğunu düşünebilir. Oysa hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilen kek çeşitleri arasında yer alıyor. Yumuşacık kıvamı ile ön plana çıkan ve kakaolu olması nedeniyle çocukların da severek tükettiği ıslak kek için de mutfakta kısa bir zaman geçirmeniz yeterli olur. Normal kekten farkı ise üzeri için bir sos hazırlamanıza ihtiyaç olmasıdır. Dolayısıyla pratik bir şekilde yapabileceğiniz keklerden biridir.

  • Havuçlu Kek

Özellikle kış mevsiminde yapılan havuçlu kek, şipşak yapabileceğiniz kek çeşitlerinden biridir. İçerisine rendelenmiş havuç giriyor olması, bu kekin yapımını zorlaştırmıyor. Çocukların severek tükettiği havuçlu kek içine fındık, ceviz parçaları da ekleyebilirsiniz. Az miktarda tarçın eklemeniz durumunda kekin çok daha leziz bir boyuta ulaşacağı tüyosunu da aktaralım. Havuçlu kek ve diğer kek çeşitlerinin tarifleri için hemen Yemek.com adresine tıklayın!