Geri Bildirim
İstediğiniz Konfora Meme Küçültme Estetiği İle Kavuşabilirsiniz
İstediğiniz Konfora Meme Küçültme Estetiği İle Kavuşabilirsiniz

İstediğiniz Konfora Meme Küçültme Estetiği İle Kavuşabilirsiniz

344

Meme estetiği kapsamında uygulanan ameliyatlar arasında meme küçültme, meme büyütme ve meme dikleştirme operasyonları yer alır. Meme küçültme estetiği ameliyatları kadınların memelerinin daha sıkı, hafif ve küçük bir hal alması için uygulanan cerrahi prosedürlerdir. Meme küçültme estetiği ameliyatlarında en basit anlatımıyla kişi özelinde yapılan planlamaya göre fazla meme dokusu, deri dokusu ve yağ çıkarılır. Gerekli durumlarda hastanın meme başı yeniden konumlandırılarak memeye daha güzel bir şekilde verilir. Bu sayede hastanın kendi vücudu ile daha orantılı memelere sahip olması sağlanır.

Meme büyüklüğü diğer bir deyişle Makromasti ilk bakışta estetik bir sorun olarak değerlendirilmekle birlikte kadınlar açısından ciddi bir sağlık problemi haline gelebilir. Meme büyüklüğü normal kabul edilenden fazla olan kadınlar günlük yaşamlarındaki diledikleri kıyafetleri giyememe, rahatça hareket edememe ve spor yapamama gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirler.  Memelerin normal kabul edilenden daha büyük olması bunların yanı sıra göğüslerin ağırlık yapması nedeniyle öne doğru eğilmeye ve kambur görünüm gibi çeşitli duruş bozukluklarına yol açabilir. Aynı zamanda göğüs altı bölgesinde pişik oluşması, terleme, sırt ya da boyun bölgesinde ağrı gibi sağlık problemleri ve özellikle genç kızlara sosyal hayatlarının etkilenmesine yol açabilecek psikolojik sorunlara sebep olabilir. Bunlara ek olarak genetik nedenlere ya da doğumla birlikte kilo alınmasına bağlı olarak göğüslerin büyüdüğü durumlarda da meme küçültme estetiği uygulanabilir.

Meme küçültme estetiği ameliyatı genellikle 17 - 18 yaşından itibaren yapılsa da sağlık açısından zorunluluk haline gelen bazı istisnai durumlarda ailenin de onayı ile ameliyatın erkene alınması söz konusu olabilmektedir. 

Meme Küçültme Estetiği Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

Meme küçültme estetiği genel anestezi altında ve farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Kullanılan teknikler genellikle ilerleyen dönemlerde hamilelik planlayan kadınların sağlıklı bir emzirme süreci yaşayabilmesi adına süt kanallarının korunmasına odaklanır.

Farklı tekniklerin uygulanması söz konusu olsa da genelde tamamında meme başından aşağı doğru inen bir kesi ya da ters T şeklinde bir kesi yapılır. Uygulanacak olan eksik memenin büyüğü, cildin elastikiyeti ve deformasyon derecesi gibi kriterlere göre hasta özelinde belirlenir.

Genel anestezi altında uygulanan meme küçültme ameliyatı sonrası iyileşme süreci çok ağrılı olmayıp kişi günlük hayatına hızlı bir şekilde dönebilir. Ameliyatın sonuçları kalıcı olup meme küçültme ameliyatı geçiren kadınlarda meme kanseri oluşma riskinin azaldığı bilinir. Bunun yanı sıra ameliyattan sonraki süreçte düzenli kontrollere devam edilmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme operasyonu ya da Mastopeksi Op. Dr. Evren İşçi Kliniği tarafında başarılı bir şekilde uygulanan meme estetiği ameliyatlarından biridir. Sarkmış ya da sarkık görünüme sahip olan memelerin görünümlerinin iyileştirilmesi için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Meme dikleştirme ameliyatı daha genç bir meme görünümü sağlanmasında etkili bir yöntemdir.

Kadınlarda hamilelik, kilo kaybı ve memelerin büyülüğü gibi etkenler memelerin yaşlanma sürecinin hızlanmasına neden olup rahatsızlık uyandırabilmektedir. Memelerin kadınsı, doğal ve dik görünümünün korunması için bir çok kadın meme dikleştirme estetiği ameliyatını tercih etmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatında meme ucu ve meme kaldırılıp fazla deri alınır. Böylece daha genç ve diri bir görünüm elde edilmesi sağlanır. Bununla birlikte meme dikleştirme ameliyatı memenin boyutunun artırılması konusunda herhangi bir etkiye sahip değildir. Memelerinin daha dik bir görünüme kavuşmasının yanı sıra boyutlarının büyümesini de isteyen kadınlara meme dikleştirme ameliyatı meme büyütme ameliyatı ile kombine olarak uygulanabilir.

Meme Dikleştirme Annelik Estetiği Kapsamında Da Uygulanır

Kadınların vücudunda hamilelik ve doğum sürecini takiben meydana gelen deformasyonların giderilmesi için uygulanan kombine estetik ameliyatlara annelik estetiği denilir. Meme dikleştirme estetiği ameliyatı da annelik estetiği kapsamında sıklıkla uygulanan cerrahi prosedürlerden biridir. 

Meme dikleştirme İstanbul Op.Dr.Evren İşçi Kliniği’nin uzman ekibi tarafından en sık uygulanan estetik operasyonlardan biri olup sarkmış memelerin yeniden şekillendirilmesi, dikleştirilmesi ve sertleştirilmesi için memenin üzerindeki deri fazlasının alınmasını ve içerideki meme dokusunun şekillendirilmesini kapsamaktadır. Meme dikleştirme operasyonu ile aynı zamanda meme başı ve çevresi olması gereken pozisyona getirilerek meme başı çevresinin genişliği de azaltılabilmektedir. Meme sarkıklığı az olan hastalarda ise yalnızca protez kullanılarak da dikleştirme sağlanması söz konusu olabilmektedir. 

Meme dikleştirme ameliyatı göğüsleri sarkan ve deri fazlası olan herkese uygulanabilen bir cerrahi prosedürdür. Bazı hastalar aşırı kilo vermelerinin ya da kilo verme ameliyatı olmalarının ardından meme dikleştirme ameliyatı olma ihtiyacı duyabilmektedir. Bazı durumlarda ise silikon protez kullanılmadan asimetrik olan göğüslerin düzeltilmesi amacına yönelik olarak meme dikleştirme ameliyatı tercih edilmektedir. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde pek çok hastanın meme dikleştirme ameliyatı yaptırmasındaki temel sebebin kilo alıp verme, hamilelik ve emzirme sonrasında yer çekiminin de etkisi ile meydana gelen olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak olduğu açıkça gözlemlenebilmektedir.