Geri Bildirim
Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları Nelerdir?
Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları Nelerdir?

Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları Nelerdir?

165

Op. Dr. Altan Yücetaş, Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları hakkında bilgiler verdi;

Liposuction (yağ aldırma) işlemleri kişinin spor ve egzersiz yapmasına karşın bölgesel olarak kurtulamadığı fazla kilolardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır.  Bazı bölgelerde yer alan yağlar yapılan diyet ve sporlarla birlikte ortadan kalkmaz. İnatçı yağlar olarak nitelendirilen bu bölgeler kişinin estetik açıdan rahatsız olmasına yol açabilir.

Vücutta istenmeyen kilolardan kurtulabilmek için yağ aldırma ameliyatları planlayabilirsiniz. Liposuction (yağ aldırma) fiyatları  kişiden alınacak yağın miktarı, uygulanacak seans sayısı, doktorun bu konudaki tecrübesi, yağ aldırma işleminin yapılacağı sağlık kuruluşunun fiyat politikası ve kullanılan cihazlar gibi birçok unsura göre değişmektedir.

Günümüzde gelişmiş yöntemlerle bütçenizi çok yormadan yağ aldırma işlemleri yaptırabilirsiniz. Vücudunuzun her bölgesinde inatçı yağlardan kolayca yağ aldırma işlemleri sayesinde kurtulabilirsiniz. Yağ aldırma ameliyatları sonrasında günlük hayatınıza çok kısa sürede dönebilirsiniz.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yağ aldırma işlemlerinde de operasyonlar kişiye özel olarak planlanmaktadır. Bu yüzden yağ aldırma fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek için öncelikle bir uzmana görünmek gerekmektedir.

Bkz: Liposuction (Yağ Aldırma) Fiyatları

Liposuction (yağ aldırma) fiyatlarını etkileyen etmenler nelerdir?

Liposuction (yağ aldırma) fiyatlarını etkileyen çok sayıda unsur bulunmaktadır. Hastanın durumu, yağ alınacak bölgenin yapısı, alımı yapılacak yağ miktarı gibi birçok unsur fiyatları belirlemektedir.

Yağ aldırma fiyatlarını etkileyen unsurlar şöyledir;

  • Yağ aldırma işleminde tek bir bölgeden işlem yapılacağı gibi aynı anda çoklu bölgelerden de yağ alımı yapılabilir. Bu yüzden fiyatlar belirlenirken hastanın yağ aldırmak istediği bölge sayısı fiyatlar üzerinde etkilidir.
  • Yağ aldırma işlemleri çok dar bir bölgede yapılabileceği gibi geniş bir bölgede de yapılabilir. Hastalar yüz, karın, kol, bacak gibi farklı bölgelerde yağ aldırma işlemi talep edebilirler.  Yağ aldırma işleminde bölgenin geniş olması süreyi ve alınacak yağ miktarını da etkiler. Bu yüzden bölge genişledikçe fiyatlar da artacaktır.
  • Her liposuction işleminde alınacak yağ miktarı farklı olur. Bu yüzden doktorun görüşü ve hastanın ihtiyacına göre yağ miktarı değişecektir. Yağ miktarı arttıkça fiyatlar da yükselecektir.  Yağ aldırma miktarına göre seans sayısı da artabilir.
  • Liposuction (yağ aldırma) fiyatları üzerinde doktor tecrübesi de önemlidir. Profesyonel ve deneyimli bir uzman tarafından yapılacak yağ aldırma işlemleri daha yüksek maliyetli olacaktır. Ancak deneyimli doktorlarda başarı oranı daha yüksek olacaktır.
  • Yağ aldırma ile birlikte farklı estetik operasyonlar da yapılabilir. Genellikle yağ aldırma operasyonlarıyla birlikte  alınan yağların farklı bölgelere enjeksiyonu da yapılabilmektedir. Ayrıca bazı düzeltme işlemleri de yağ alınan bölgelerde yapılabilir. Yapılacak diğer uygulamaların maliyeti de fiyatları etkiler. Ancak tüm işlemlerin tek tek yapılmasına göre birlikte kombine olarak yapılması toplamda daha uygun bir maliyet oluşturacaktır.
  • Alınacak yağ miktarı, hastanın sağlık durumu, işlem yapılacak bölge sayısı gibi unsurlara göre yağ aldırmada seans sayısı değişecektir. Seans sayısı arttıkça fiyatlar da artabilir. Hasta sonuçlardan memnun olmadığında ek yağ aldırma seansları da yapılabilir. Muayene sonrasında seans sayısı belli olacaktır.
  • Yağ aldırma işleminde kullanılacak olan malzemeler ve ekipmanlar farklı marka ve kalitede olabilir. Kaliteli malzemelerle elde edilecek sonuç daha başarılı olacaktır. Yağ aldırmada ekipmanlar  yurt dışından gelir. Bu yüzden de maliyeti etkilemektedir.
  • Yağ aldırma fiyatları genellikle döviz üzerinden belirlenir. Malzeme ve cihazlar dövizle satın alındığı için TL ve diğer döviz kurlarının durumu da luposuction (yağ aldırma) fiyatları üzerinden belirleyici bir unsur olur.
  • Yağ aldırma işlemleri farklı sağlık merkezlerinde yapılabilmektedir.  Sağlık merkezinin bulunduğu lokasyon ve donanım durumu da fiyatları etkilemektedir. Kaliteli cihazlar ve tam donanımlı ameliyathanelere sahip sağlık merkezlerinde fiyatlar yüksek olacaktır. Donanımın ve hijyenin yüksek olması başarı oranını arttıran unsurlar arasında yer alır.

Liposuction (yağ aldırma) fiyatları ne kadar?

Liposuction (yağ aldırma) fiyatları hastaya göre değişmektedir. Her estetik cerrahi yağ aldırma operasyonu kendine has yapıya sahiptir.  Bu yüzden yağ aldırma fiyatları hakkında bilgi verilebilmesi için hastanın muayene olması şarttır.

 Yapılan değerlendirmede hastanın talepleri dinlenir ve alınacak yağ miktarı belirlenir. Ayrıca işlem yapılacak bölgeye de bakılır. Bu işlem sonrasında liposuction (yağ aldırma) fiyat bilgisi verilir. Net bir fiyat paylaşımı sağlık kurumları tarafından Sağlık Bakanlığı tarafından koyulan kurallar sebebiyle yapılamamaktadır.  Bu yüzden fiyat bilgisi konusunda bir uzmana görünmek yerinde olacaktır.

İstanbul liposuction (yağ aldırma) fiyatları ne kadar?

İstanbul’da yağ aldırma konusunda destek alınabilecek çok sayıda sağlık kuruluşu ve uzman bulunmaktadır.  İstanbul liposuction (yağ aldırma) fiyatları konusunda net bilgi alabilmek için öncelikle muayene olunması gerekmektedir. Hastanın durumu ve operasyonun detaylarına göre bir fiyat bilgisi hastaya verilebilir.

Liposuction  başarı oranı nedir?

Yağ aldırma işlemlerinde teknolojiden faydalanılması ve farklı yöntemler kullanılabilmesi sayesinde başarı oranı her geçen gün artmaktadır. Hastanın beklentileri ve mevcut sağlık durumu başarı oranı konusunda belirleyicidir.  Klasik liposuction yöntemi yanı sıra farklı yağ aldırma işlemleri yapılabilmektedir.

Uzman tarafından yapılan fiziki muayene sonrasında hastanın taleplerine yönelik bir değerlendirme yapılmaktadır. Yağ aldırmada kullanılacak yöntem belirlenirken hastanın talepleri ve mevcut durumu dikkate alınarak en yüksek başarıyı sağlayacak işlem seçilmektedir.

Uzmanlar farklı yağ aldırma prosedürlerini bir arada uygulayarak liposuction başarı oranını en üst seviyeye çekmektedir. Her bütçeye uygun, nitelikli bir yağ aldırma operasyonuyla tüm hastalar inatçı yağlarından kısa süre içinde kurtulabilir.

Kaynak: https://altanyucetas.com/