Geri Bildirim
Misel Suyu (Micellar Temizleme Suyu) Önerisi
Misel Suyu (Micellar Temizleme Suyu) Önerisi

Misel Suyu (Micellar Temizleme Suyu) Önerisi

167

Herkese merhabalar;

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, bir çoğumuz, zamanımızın büyük bir bölümünü evde geçiriyoruz. Yoğun olduğumuz ve kendimize vakit ayıramadığımız dönemlerde geri plana attığımız ne varsa, şu an ilgilenmek için tam sırası. Cilt bakımı da bunlardan biri. Özellikle kış ayları, cildimizin bakıma en çok ihtiyacı olan zamanlar. Artık bu platformda sizlerle, bazı bilgiler, ürün ve bakım önerileri paylaşacağım. O zaman; makyaj ve bakım köşemize, pratikliği nedeniyle hepimizin göz bebeği olan misel sularla başlayalım. 

Cilt bakımına ayıracak yeterince zamanımız olmayınca imdadımıza ilk onlar yetişiyor değil mi? Hızlı makyaj temizlemekten, cildi makyaja hazırlama kısmına kadar bir çok adımda elimizin altındalar.

Peki doğru misel suyu doğru şekilde kullanıyor muyuz? 

Piyasada bir çok markanın misel suyu (micellar temizleme suyu) mevcut.

Peki hepsi birbirinin aynı mı?

Kesinlikle hayır.

Ama çoğumuz içerik bilgisine sahip olmadığımız için aldığımız ürünlerin içindekiler kısmına bakmıyoruz. Bazı marka misel suların içinde "Cocoamphodiacetate" adlı bir madde bulunur. Bu bir temizleyici ajandır. Şampuan ve temizleme jellerinde de bulunur. Eğer misel suyunuzun içinde bu madde var ise kullandıktan sonra mutlaka durulamalısınız.

Bu madde cildinize zararlı mı peki?

Tabi ki hayır.

Sadece cildinizi kurutmaması için, temizledikten sonra, durulayarak, sabun kalıntısı kalmadığından emin olmalısınız. İçerisinde Cocoamphodiacetate olmayan markalardan bazıları :

Simple,

Yves Rocher,

Bioderma

Tertemiz ve sağlıklı bir ciltle, mutlu günler dilerim.


Cilt Bakımı Uzmanı & Make Up Artist