FİRMA KAYIT
Yeni Kuşak Çocuk Problemi Nedir?
Yeni Kuşak Çocuk Problemi Nedir?

Yeni Kuşak Çocuk Problemi Nedir?

169

Burada asıl problem zekadır. Çünkü yeni kuşak daha zekidir, aklını nasıl kullanacağını bilir. Her yeni kuşak önceki kuşaktan daha zeki olmaya mecburdur. Çocuklarınız sizden daha zeki doğar ve onların çocukları da onlardan daha zeki doğarlar.Bu bir devinimdir hemde artan bir devinim. Çocukların böylesine akıllı ve zeki doğmaları bazı aileler için kabul edilemezdir. Bu sorun yaratır çünkü bu aileyi aşağılar.

Aileler her şeyi doğru olarak kendilerinin bildiklerini sanarlar, çocuğun yerine her işini kendileri halletmeye çalışırlar.Ama çocuk doğduğunda o zaten varolan bir zekayla doğar ve ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyeldedir.Eski günlerde bir adam ne kadar yaşlıysa elbette deneyimi nedeniyle daha bilgeydi.

Ancak artık bizler daha iyi iletişim araçları geliştirdik. Yeni kuşak zekiyse sebeplerinden biri budur.Genç yaşlı olarak değil zeka yaşlarına göre kıyaslanmakta artık insanlar.Çocuk okula gider babası belki otuz kırk yıl önce gitmiştir. Çocuk okulda babanın belki unuttuğu farkında olmadığı farklı yeni bilgiler öğrenir. Babadan daha çok şey bilir. Son yeni bilgilere o sahiptir. Ailenin modası geçmiş gibi görünür.Babanın kendini yenileyebilme özelliğine sahip olması gerekir aynı zaman da annenin de..Çocuk eve geldiğinde hayranlık duymadığı bir şeye saygı da duyamaz bana inanın bu hep böyledir.

Benim annem acayip titiz bir insandır ve ben ondan temizliğe dair her gün yeni bir şeyler öğrenirim bu bende önce hayranlık sonra saygı uyandırır.Sonra onun alanlarını temiz kullanmayı ve saygı göstermeyi öğrenirim.Fakat bazı aileler çocuklarının kendisinden bilgili olacağına inanmak istemezler. Sorun burada başlıyor işte. bu sorunlar giderek artar çünkü ailenin beklentileri eskidir çocuktan da mükemmel bir saygı duyuş beklerler.Fakat artık bütün koşullar değişti, aileler bana göre yeni şeyler öğrenmek zorunda. Çocuğa saygı duymak zorunda. Öğrenmeye çocuktan başlamak zorunda çünkü o sizlerden daha çok şey biliyor.

Yaşlı olmak saygı gösterilmesi gereken bir sebep olmaktan çıktı artık daha da önemlisi zekaya ve bilince saygı duyulmasıdır.Bu yüzden genç kuşak bir problem olarak algılansa da ben onların arkasındayım.Zekalarıyla ve bilinçli farkındalıklarıyla ilerlemeye devam etsinler, ayakları daha fazla yere sağlam basar, şüphesiz.

Sevgiyle…


Çocuk Yogası Eğitmeni & Anaokulu Öğretmeni