Geri Bildirim
Ahh o hormonlar!
Ahh o hormonlar!

Ahh o hormonlar!

208

Hamile olduğumu ilk öğrendiğimde hayatımın o günden itibaren değişeceğini çok iyi anlamıştım. Gelelim o güne. Test yapıp sonucun pozitif çıkması ile benim aşermem arasında sadece 10 dakika vardı:) Evet öğrendiğim anda aşerdim! Hem de normalde hiç sevmediğim bir meyve olan muza! Tamamen psikolojik olarak hazırdım.Hamileydim ve Aşermeliydim. Artık sürekli eşimi uyandırıp bir şeyler isteyecektim. Çünkü hep öyle hayal etmiştim.Ben geceleri uyanıp canım bir şeyler çekecek eşimi uyandırıp kar soğuk dinlemeden onu o sıcak yataktan kaldıracaktım. Ta bi ki öyle olmadı.

O öğrendiğim ilk gün yediğim muz dışında başka hiç bir şey canım çekmedi. Çünkü mide bulantılarım ağlama krizlerim kendimi çirkin hissetmelerim başlamıştı bile. Hormonlardan kaynaklandığını biliyordum ama engel olamıyordum kendime düşüncelerime. 5 ay boyunca mide bulantım hiç bitmedi. Her sabah her akşam her öğünde her yediğimi midem kabul etmiyor hiç bir ilaç fayda etmiyor hamileliğimin tadını çıkaramıyordum.

Giyinip süslenip dışarı çıkayım hamilelik fotoğrafları çekileyim diye düşünürken ben yataktan kafamı kaldıramıyordum o kadar zor geçti o 5 ay. Karnım belirginleşmeye başlamıştı mide bulantılarım azaldı yemek yemeye başladım bu sefer de kilo aldım eşim beni beğenir mi? çirkinleştim! giyecek hiç bir şeyim yok! diye söylenir oldum.En ufak şeye sinirlenmeler, ağlama krizleri derken kendimi tanıyamaz oldum bir de bunların üstüne ben böyle biri değilim hamileyim hormonların suçu diye açıklama yapıp ağlıyordum.

Doğum yaklaşmaya başlayınca doğum korkusu, çocuğuma yetecek miyim korkusu, sütüm gelecek mi korkuları belirmeye başladı.Annelik içgüdüsü daha da artmaya başladı bir yandan çok zor geçen hamileliğim bir yandan acaba yapabilecek miyim psikolojisiyle doğum için hazırlanmaya başlanmıştım. (Doğum yazımda detaylarıyla anlatacağım) Şimdi düşünüyorum da her şey unutuluyor geçiyor bitiyor. Hormonlarla başa çıkmak evet çok zor içinizde büyüyen bir insan var ve bütün dengeniz alt üst olabiliyor.

Yapmanız gereken şey çok basit hamileliğin tadını çıkarın çünkü o anlara bir daha geri dönemeyeceksiniz. Bebeğinizin sesini duyup onun o masum yüzünü gördükten sonra emin olun bütün yaşadıklarınızı unutuyorsunuz .. 

Sevgi ile kalın


Anne Yazar