FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Bebek Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Bebek Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebek Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

1770

Ailenin yeni üyesine anne adayları baba ve ailenin diğer üyeleri daha dünyaya gelmeden kıyafetler alınmakta dünyaya geleceği günü dört gözle beklemektedirler.

Özellikle anne adayı yaptığı her alış verişte bebeğine yeni kıyafetler almaktan mutluluk ve heyecan duymaktadır.

Bebek kıyafetleri alırken anne adayları nelere dikkat etmeleri gerekir neye göre kıyafet almaları gerekir.

İlk başta yenidoğan bebekler için kıyafet alınmalı, tulum, iç giyim, eldiven, şapka, çorap, bebek havlusu, bebek battaniyesi mevsime göre alın, bezler alınmalı bunlar pamuklu kumaştan teri emen, dikişleri bebeğin cildine zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat edin.

Kıyafetlerin üzerinde bebeğinizin cildine zarar verecek boncuk, taşlar, süsler olmamasına dikkat edin.

İlk zamanlarında aldıklarınızdan sonra sıra küçük tatlı kıyafetlere geldi. Bebeğinizin cinsiyetine göre taytlar, küçük kazaklar, küçük bez pantolonlar, pijamalar alın.

Bebeğinizi giydirirken veya üstünü değişirken bebeği sıkmadan rahatlık değişmesi için yandan, omuzda ve önden çıtçıtlı olan kıyafetleri seçin. Örneğin bir tulumda üç çıtçıt bulunmasına özellikle dikkat edin.

Kıyafet alırken başka bir önemli bir detayda ise yaşına göre değil boyuna ve kilosuna göre alın. Bazı bebekler yaşlarında daha kilolu ve boyları uzundur. Bazı bebekler ise daha zayıf ve kısadır siz ona göre bebek kıyafeti alın. Ayrıca yenidoğan bebek için çok kıyafet almayın.

Bebekler ilk aylarda çok hızlı büyürler aldıklarınızı giydirmeden bir bakmışsınız artık o kıyafetler küçük gelmeye başlar.

Ayakkabı seçimi içinde acele etmeyin. Patik daha rahat ve bebeklerin ayaklarını sıkmaz ve çorap alırken lastikli olmamasına dikkat edin