FİRMA KAYIT
Geri Bildirim
Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?
Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Hamilelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

2222

Çatlaklar genellikle hamileliğin son 3 ayında aşırı kilo alımı dolayısı ile ortaya çıkan çizgiler olarak görülür. Doğumdan sonra güvenli ve etkili yollar ile tedavi edilebilirler.

Sağlıklı Bir Beslenme Uygulayın

Meyve, sebze, tahıl, baklagiller ve iyi yağlardan oluşan sağlıklı bir beslenme programı oluşturulması gerekir. Hamilelik sırasında ve sonrasında cildi besleyen besinlere yönelmeniz gerekmektedir. Balık, fındık ve keten tohumunda bulunan Omega 3’ler cildin yenilenmesi ve stresten arınması için birebirdir.

Bol Bol Su İçin

Gebelik esnasında çok su içmek sağlık için olduğu kadar güzellik için de çok önemli bir faktördür. Su içmek cildin esnekliğini korumasına ve çatlaklara karşı daha dirençli olmasına fayda sağlayacaktır.

Egzersiz

Hamileyken şeklinizi mümkün olduğunca iyi muhafaza etmek için egzersiz yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Yapacağınız bu egzersizler hızlı kolajen üretimini tetikleyen hormonları da salgılamanıza neden olacak ve böylece ciltteki yaralar daha çabuk iyileşecektir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı yüksek miktarda E vitamini içerir ve hamilelerin kullanabileceği kadar güvenlidir. Yalnız kremlerin ya da yağların çatlakları önleyebileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt olmasa da ölü derilerden kurtulmak ve nemlendirmek, cilt esnekliğini ve estetiğini korumak için önemlidir.

Gerçekten ‘İki Kişilik’ Yemek Yemeye Kalkmayın

Hamilelerin iki kişi için yemesi gerektiğine dair düşünceyi kesinlikle ciddiye almayın. Ani kilo değişimleri vücuttaki çatlak oluşumunu etkileyecektir. Bu durumun önüne geçmek için beslenmenize dikkat etmeli ve dengeyi korumayı bilmelisiniz.