Geri Bildirim

Selin Tutku Tabur

Psikolog

427

KİMDİR?

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden (burslu) mezun olduktan hemen sonra Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında eğitim görmeye başladım.

Lisans eğitimimi alırken Prof.Dr.Mücahit Öztürk- PEDAM Kliniği’nde, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde,  Gaziantep Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde, Gaziantep Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, Erdem Koleji Ortaokulu ve İlkokulu’nda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Anaokulu’nda, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Gaziantep Sürekli Eğitim Merkezi’nde ve ON Danışmanlık’ta benim için çok kıymetli ve öğretici stajlar yaptım.

Ayrıca lisans eğitimim sırasında Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı, Psikoloji Bölüm Temsilciliği, İktisadi-İdari ve Sosyal Bilimler Fakülte Temsilciliği, PÖMYAP Üniversite Temsilciliği görevlerini yürüttüm. Psikoloji Bölümü tarafından seri halinde düzenlenen Psikoloji Gündemleri, Psikoloji Forumları, Vaka Tartışmaları, Birikim Seminerleri ve 20.Uluslararası TPÖÇG Kongresi programlarının organizasyonlarında görev aldım ve programların sunuculuğunu yaptım. Ek olarak Uzm.Kli.Psk.-Pedagog Mehmet Teber’in Oyun Terapisi dersinin asistanlığını yaptım.

Çocuk için Oyunun Önemi’ne dikkat çekmek için oluşturduğum Haydi Gel Oynayalım Sosyal Farkındalık Projesini Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü ile birlikte gerçekleştirdim.

Çocuk ve Ergen Psikoterapisine Giriş Eğitimi , Oyun Terapisi Giriş Düzeyi Eğitimi, Çift Terapileri ve Cinsel Tedaviler Eğitimi, Çocuk Testleri Eğitimi , Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk eğitimlerini aldım. 

Yaklaşık 3 yıldır Önemsiyoruz (http://onemsiyoruz.org/ ) gönüllüsü olarak aktif rol almaktayım. Önemsiyoruz için yazdığım birçok yazım bazı site ve dergilerde yayımlandı. Ek olarak geliştirdiğimiz 12 Haftalık Anne-Çocuk Gelişim Rehberliği programının Gaziantep ceza infaz kurumundaki annelere uygulamasını gerçekleştirdim. 

DEVAMI...