Geri Bildirim

KİMDİR?

Sümeyra AYDIN; Çocuk psikolojisi, gelişimi ve eğitimine olan merakı ile mühendislik mesleğini bırakarak yeniden bir bölüme hazırlanmış, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü iki buçuk yılda burslu olarak tamamlamış ve ardından özel ofisinde danışmalar almaya başlamıştır.

Psikologlar Derneği onaylı ‘’Çocukta Ruh Sağlığı’’, ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’’, ‘’Ergenlik Dönemi’’, ’’Çocuk Objektif Testleri Eğitimi’’, ‘’Çocuk Projektif Testler Eğitimi’’, ’’Oyun Terapisi’’,  ‘’Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’’, ’’Aile Danışmanlığı’’ gibi Yök onaylı birçok uygulayıcı eğitimleri alarak çocuk- ebeveyn konseptli markaların sitelerinde pedagojik destek sağlayarak yazarlık yapmıştır.

California Berkeley Ünversitesi’nden almış olduğu pozitif psikoloji temelli ‘’The Science of Happiness ‘’dersi ile birçok çocuk danışana duygu odaklı çalışmalar yapmıştır. İstanbul İşletme Enstitüsü onaylı ‘’Sosyal Medya Uzmanlığı ‘’eğitimini de tamamlayarak sosyal medyada aktif online danışma hizmeti sunmaktadır.

Üç yıldır düzenli olarak özel klinikte çocuk –ergen –yetişkin danışanlara kısa süreli çözüm odaklı bireysel danışma hizmeti sunmaktadır. Adalet Bakanlığına bağlı mahkemelerde boşanma, velayet, evlat edinme durumlarında danışanlarına aile danışmanı olarak uzman görüşü sunmaktadır.

Ayrıca özel okulların ilkokul biriminde müdür yardımcısı olarak yöneticilik yapmış birçok anaokulunda pedagog olarak çocuk pedagojisi ile ilgili çalışmalar yaparak eğitimler vermiştir.

Çocuk ebeveyn konseptli birçok dergi ve gazetelerde köşe yazarlığı yapmakta ve Türkiye’nin dört bir yanından anne babalara sanal ortamda online psikolojik-pedagojik destek vermektedir.

DEVAMI...