Geri Bildirim

KİMDİR?

Ayşe Bayram, 2014 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden üstün başarı ile mezun olmuştur. Üniversite eğitimi boyunca çeşitli özel kliniklerde, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı, Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Cerrahpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri ve psikoloji birimlerinde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Lisans eğitimi boyunca; çok sayıda projede de gönüllü olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimi sırasında Adana’da Özel Son Yankı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ve Harikalar Diyarı Çocuk Yuvası’nda asistan psikolog olarak görev almıştır.

Lisans eğitimi sonrasında Adana’da Dr. Obengül Ejder Özel Aile Danışma Merkezi’nde  asistan psikolog olarak görev almıştır.

Çalışma sürecinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi tarafından çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli tanı ölçeklerinin uzmanlık sertifikalarını almıştır. Ayrıca Aile Danışmanlığı Eğitim Programını başarı ile tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanını almıştır.

2012 yılında İKÜSEM ile RPDMER tarafından verilen ‘Sosyodrama Atölyesi’çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi tarafından çocuk ve ergenlere yönelik ’CAS(Cognitive Assessment System)  Dikkat Eksikliği Testi’nin profesyonel uygulayıcısıdır.

Terapilerde ağırlıklı olarak Bilişsel Varoluş Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Model yaklaşımlarını kullanmaktadır.

Uluslararası Psikologlar Derneği Onaylı süpervizyonlu çocuk testleri eğitim programlarını üstün başarıyla tamamlamıştır.

Profosyonel yaşantısında Adana’da Okyanus Koleji gibi eğitim kurumlarında ve özel eğitim merkezlerinde çalışmıştır.

Şimdilerde kurucu olduğu Ayşe Bayram Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Bilgen Terapi Enstitüsü’nde Dr. İbrahim Bilgen ile yetişkin ve çocuklara yönelik çeşitli test uygulamalarını sürdürmektedir.

Ulusal ve uluslararası kongreleri takip etmektedir.

Türkiye’nin çeşitli gazetelerinde yazılarını yazmaktadır.

DEVAMI...