Geri Bildirim
253

KİMDİR?

Lisans eğitimimi İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladım. Aynı üniversitede Eğitim Fakültesine bağlı Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Mezuniyetimin ardından uzmanlığımı İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında yaptım.

Psikoloji lisans eğitimim sürecinde TPÖÇG ve PÖMYAP öğrenci platformlarında yer aldım. MEF Okulları’nda ve çeşitli anaokullarında stajyer psikolog olarak çalıştım. TEGV ve KAÇUV proje çalışmalarında gönüllü oldum. Florya Galatasaylılar Yurdu Aileden Biri Huzur ve Bakımevi’nde yaşlı bireylerle gönüllü çalışmalar yürüttüm. Mektebim Okulları Rehberlik biriminde ve çeşitli danışmanlık merkezlerinde uzman psikolog olarak görev yaptım.

  • CAS Testi-Bilişsel Değerlendirme Sistemi (5-17 Yaş),
  • Çocuk Değerlendirme Testleri (Beier Cümle Tamamlama Testi, Bir İnsan Çiz Testi,
    Bir Aile Çiz Testi, Bir Ağaç Çiz Testi, Bir Bahçe Çiz Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Peabody Testi​, Gessell Gelişim Testi, Burdon-Stroop Dikkat Testleri, AGTE, D2 Dikkat Testi, Goodenough–Harris İnsan Çizim Testi, Draw a Person, Koppitz İnsan Çizim Testi, Catell 2A Zekâ Testi, Denver2 Gelişimsel Tarama Envanteri)
  • Çocuk Resimleri Analizi eğitimlerini aldım ve uygulamalarını yapmaktayım.
  • Aile Danışmanlığı, Dil ve Konuşma Bozuklukları, Zekâ ve Akıl Oyunları Eğitmenliği, Üstün Zekâlılar ve Üstün Yetenekliler Eğitmenliği, Eğiticinin Eğitimi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Dikkat Eksikliğinde Rehabilitasyon, Özgül Öğrenme Güçlüğü(Disleksi), İşaret Dili eğitimlerimi tamamladım.

Dikkat eksikliği, özel öğrenme güçlüğü, üstün potansiyel, dil-konuşma problemleri, uyku-tuvalet eğitimi süreci, beslenme sorunları, öfke kontrolü, fobiler, tikler, sınav kaygısı, okul fobisi, davranış problemleri, ebeveyn-çocuk iletişimi ve aile danışmanlığı konularında çeşitli danışmanlık merkezlerinde aktif olarak çalışmaktayım. Yine aynı konularda online danışmanlık yapmaktayım.  

DEVAMI...