Geri Bildirim
665

KİMDİR?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde 2015 yılında lisans öğrenimimi tamamladıktan sonra aynı yıl içerisinde Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programına başladım ve 2017 senesinde ise '15-30 yaş arası kadınlar da Emosyonel Yeme, Öfke ve Yeme Tutumu arasında ki ilişkinin incelenmesi ' konulu tezimle uzmanlığımı almış oldum.  Öğrenimim sırasında birçok akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projesinde yer alırken  aynı zamanda çeşitli hastaneler ve kliniklerde stajlarını tamamladım.İlk olarak Çapa Tıp Fakültesi olmakla beraber, çeşitli hastane ve tıp merkezlerinin klinik alanlarında aktif olarak çalışıp, stajlarımı gerçekleştirirken farklı bir alan da görmek adına İstanbul Ticaret Odası İnsan Kaynakları Departmanında staj yaptım. Doğa Koleji başta olmak üzere çeşitli anaokulları ve ilkokullarda stajyer psikolog olarak çocukların gelişimlerini yakından görme fırsatı bularak stajlarını tamamladım.Lisans öğrenimi boyunca farklı konularda bir çok seminer ve eğitime katılarak kişisel gelişim ve psikoloji konularında kendini geliştirme fırsatı buldum.Hastane stajlarımı Balıklı Rum ve NP (nöropsikaytri hastanesi) ‘nde tamamlayarak psikoz hastaları,yatan hastalar ve madde bağımlılarının hastalık,tedavi süreçlerini izleyerek onlarla birebir gözlemleme ve birebir iletişim kurma fırsatı elde ederek hastane stajlarımı gerçekleştirdim.

Lisans öğrenimi esnasında Prof Dr. Hakan Türkçapardan Bilişsel Davranışçı Terapinin yanı sıra MMPI,çocuk testleri ve klinik alanda kullanılan bir takım ölçeklerin eğitimini aldım ve halen alan ile ilgili eğitimlerini almaya devam etmekteyim.

UCLA ‘de üçüncü kuşak terapiler arasında bulunan Mindfullnes kapsamında insanlarda anda kalma, yeniden düşünme ve farkındalık yaratma konulu bir eğitime katılarak, farklı teknikler öğrendim.Prof . Dr. Mehmet Zihni Sungur önderliğinde Slovenya da yapılan 47. Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği Kongresine katılarak dünyanın çeşitli yerlerinden gelen bir çok profesörü dinleyerek eğitimler aldım.

Klinik stajlarını Psikoakademi ,  Bilgen Terapi Enstitüsü olmak çeşitli kurumlarda gerçekleştirdim.Bilgen Terapi Enstitüsü başta olmak üzere Np hastanesi Feneryolu Polkliniğinde de ki stajları esnasında panik atak,okb,yaygın anksiyete tanıları konan hastaları gözlemleyerek bu rahatsızlıklarla ilgili bilişsel terapi tedavi anlamında uygulamalı şekilde bilgi sahibi oldum.NP feneryolu polkliniğinde Uzman  Psikolog eşliğinde seans  için maruziyetlere dahil olarak uygulamalı öğrenme fırsatı sağladım. NP (Nöropsikyatri Hastanesi) ' de yapmış olduğu staj sayesinde vizitlere katılarak yatan hastaları gözlemledim.Çocuk Esirgeme Kurumu , Kas Hastalıkları Derneği olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda stajyer ve gönüllü psikolog olarak görev alarak  Kas hastaları ve ailelerine psikolojik destekte bulundum.Aynı zamanda 2016 yılının haziran ayından itibaren Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Biriminde asistan psikolog olarak çalışarak birime gelen danışanlar ile birlikte terapi süreçlerini yürütürken,grup terapileri yaptım ve seminerler verdim. Bir diğer yandan ise çeşitli konular hakkında şirketlerde,okullarda seminerler vermekte ve grup terapileri uygulamaktayım.Üsküdar Üniversitesi bünyesinde UzmanKlinik Psikolog Aslı Başabak ve Uzman Klinik Psikolog Dr. Gökçe Cömert'ten süpervizyon sürecimi tamamladım. Yurtiçi ve yurtdışında alana dair bir çok yeniliği takip etmek adına çeşitli seminerlere katılmış halen daha katılmakta ve Rorschach eğitimi başta olmak üzere eğitimlerim devam etmektedir.Terapilerimde Dr. Joe Oliver’dan almış olduğum ACT (Kabul ve Kararlılık Terapisi) ve Bilişsel Davranışçı Terapi başta olmak üzere Mindfullness yöntemlerini kullanmaktayım. Şuan da ise Florya Balarısı Montessori Anaokulunda klinik psikolog olarak çocuklarla çalışmalarımı yürütmekte,Kültür Üniversitesi ve Okan Üniversitesine yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmakta ve Bakırköy Psikohome Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen ve yetişkinlerle bireysel terapilerini yürütmekte seminerler ve  grup terapileri yapmaktayım.

DEVAMI...